Pozostały nam biegi wirtualne…

Wczoraj wspomniałem, a w zasadzie wrzuciłem info o ewentualnym bieganiu ze startu osobnego jako formę biegania w jakiś sposób zorganizowanego w obecnym czasie. Zdaję sobie sprawę z faktu, że realnie rzecz biorąc jest to trudne, a w zasadzie praktycznie nierealne do zrealizowania, gdyż zawsze ktoś życzliwy się znajdzie, kto organizatorowi – kozakowi nogę zechce podłożyć. Natomiast jest jedna forma zorganizowania biegu, na którą wpadł król innowacyjności biegowej czyli Robert dłużej znany. Jak podaje na stronie na Facebook: 2 bieg z cyklu Mini Cytadela by Night! Biegamy i maszerujemy na dystansie 5 km oraz 10 km.

Z uwagi na epidemię wirusa zachowujemy wszystkie zasady i wymogi bezpieczeństwa. Dlatego też bieg Mini Cytadela by Night ma tym razem charakter wirtualny i raczej towarzyski, jednak z tradycyjnym pomiarem czasu i klasyfikacjami.

Podstawową zasadą jest bieganie i maszerowanie pojedynczo! Zawsze zachowujemy bezpieczny dystans między osobami, biegaczami i innym użytkownikami parku. Zachowujemy zawsze dystans minimum 5 m między ludźmi na świeżym powietrzu. Na bieganie udajemy się możliwie pieszo, rowerem, samochodem – nie korzystajmy z zatłoczonych środków komunikacji.

Dedykowaną trasą do pokonania biegu jest nasza stała trasa na Cytadeli – jedno albo dwa okrążenia. Dopuszczamy jednak również pokonanie dystansu 5 km albo 10 km na dowolnie wybranej trasie, np. na Wartostradzie. Sugerujemy Wam np. odludne ścieżki w lasach!

Osobom chorym, starszym, o osłabionej odporności, odbywającym kwarantannę sugerujemy niepodejmowanie w tym okresie żadnego intensywnego wysiłku fizycznego. Każdy się rusza na swoją odpowiedzialność!

W biegu może wziąć udział każdy. Aby jednak zostać sklasyfikowanym w naszych oficjalnych wynikach, niezbędna jest rejestracja biegu np. telefonem, w aplikacji takiej jak endomondo, dowolnym zegarkiem, może być zrzut ekranu, zdjęcie zegarka itp.

Wasze wyniki wrzucacie TYLKO w komentarzach pod dedykowanym postem wraz ze zdjęciem/zrzutem Waszego wyniku – podajemy pokonany dystans oraz uzyskany czas. Jeżeli Wasz nick na FB jest inny niż imię i nazwisko proszę również podać swoje dane do wpisania do wyników.

Druga edycja trwa od poniedziałku 23 marca do niedzieli 29 marca włącznie. Mamy więc cały tydzień na poruszanie się.

Wyniki zostaną opublikowane w poniedziałek 30 marca

Muszę przyznać, że w zeszłym tygodniu trochę się zgapiłem, ale w tym z pewnością już tego nie zrobię i jutro dyszkę sobie machnę. Bo jak można i jest ktoś, kto się nie poddaje to my nie powinniśmy tego robić tym bardziej.

Jak ktoś nie widział podaję link na Facebook https://www.facebook.com/events/910334916070026/

A na koniec dostałem mojej pseudo-poetyckiej weny czyli

Reduta Biegacza:

Nam biegać nie kazano wyszedłem z domu

I spojrzałem na trasę: dwustu municypialnych gnało

Dłoni wypełnionych mandatami ciągną się szeregi

Prosto długo daleko niczym morza brzegi

I dojrzałem Ministra, przybiegł ustawą machnął

Na nasz protest tylko się kpiąco żachnął

Wysypują się spod skrzydeł wypisane mandaty,

Pokrywając pola łąki i rosnące na nich kwiaty…

A przeciw nim stoi blady, dumny, chociaż drżący

Tłum biegaczy na chwile w proteście nie milknący

Każdy sportowo odziany,  do biegu cały już gotowy,

Niech go gonią, nie oddamy tanio naszej głowy,

Niechaj biegną naszymi wąskimi ścieżynkami…

Niech się zmierzą z biegania gorącymi pragnieniami…

Czy rozsądek zwycięży czy może szał dziwny,

By wzbogacić budżet wpływami z biegającej grzywny..

Ale wpierw muszą nas dogonić… a to nie będzie łatwe

Gdy nasz tłum ruszy przed siebie w jednej chwili – raptem

I choć nie łamiąc zakazów omijać je jakoś przyjdzie,

Myślę, że tak naprawdę demokracji na dobre to wyjdzie

I tym trochę refleksyjnym podsumowaniem kończę na dzisiaj i ahoj do jutra, kiedy sobie znowu razem, chociaż każdy sam pobiegamy. Z drugiej strony myślę, że fakt że nie jesteśmy aż tak pod względem wolności rozpasani, jak na zachodzie Europy łatwiej nam będzie obecną sytuację opanować. Mamy jednak w sobie pewną dyscyplinę, poczucie odpowiedzialności i zawsze jakąś większą łatwość do podporządkowania się pewnym zakazom. Szczególnie, jeżeli mogą nam wyjść na dobre…

0 0 vote
Article Rating

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments