Wiara w zbawczą moc dopingu

 Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Rudolfie masz rację, że rozgrywka o Maniacką będzie jeszcze długa i z pewnością nikomu nie sprzyjająca. Po czyjej stronie jest prawda, kto wie czy faktycznie sąd nie rozpatrzy, ale żadnej stronie ta zadyma nie sprzyja. Wczorajszy wpis o ochronnej przed grypą funkcji biegania spotkał się z pozytywnym, ale i w paru przypadkach negatywnym odzewem. Parę osób napisało w komentarzach na Facebook, że ich wcale nie ochroniło, wręcz przeciwnie. Tak jak napisałem

Czytaj Dalej ->

O poprawności płciowej

Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Robercie krócej znany masz rację, ale każda wygrana na Igrzyskach, to już jest coś, z czym oboje się zgadzamy.

Na początku wrzucam w całości komentarz Roberta dłużej znanego na temat wiadomego, tak bardzo nas wszystkich rozpalającego tematu:

One biegają na 800 m, a nie na 200 m, to raz. Poza tym jest to poważny problem, bo z jednej strony one jako ludzie mają swoje prawa, celowo się przecież takie nie urodziły, nie biorą żadnego dopingu, nie jest tak

Czytaj Dalej ->

Złota myśl Zbigniewa Bońka o ciężarach na Igrzyskach

Dzisiaj przeczytałem na twisterze złotą myśl naszego jednego z najbardziej znanych i utytułowanych piłkarzy w historii będącego obecnie prezesem PZPN, czyli Zbigniewa Bońka:

„Szczerze, czy można wygrać ” ciężary” na IO bez koksu? – nie, ale można nie dać się złapać, tym razem sie nie udało, taka prawda niestety.

No cóż, jakby to określić: kolejna złota myśl złotoustego piłkarza, czy raczej okrutna prawda. Z drugiej strony prezes Boniek raczej do złotoustych się nie zalicza,

Czytaj Dalej ->

Ostatni etap operacji Korona Maratonów Polski czas zacząć

No to nastąpił nam nieuchronny koniec czerwca, który był moim miesiącem biegowego resetu i zbierania sił. Zgodnie z zaleceniem Andrzeja trenowałem na luzie, czyli poza Grodziskiem i parkrun nigdzie nie startowałem. Mogę napisać, że nastawiałem się psychicznie do ostatniego etapu operacji pod tytułem Korona Maratonów Polski. Osoby, które trochę częściej i wcześniej na moim blogu bywały wiedzą, że operacja ta została u mnie podzielona na trzy części.

Pierwsza jesienna, czyli wrześniowa z zeszłego

Czytaj Dalej ->

Do boju Polsko!!!!!!!

Musiałem trochę zmienić poranny tekst. Jak już nie raz zdarzyło mi się pisać, są rzeczy ważne i ważniejsze, które powodują, że czasem odbiegam od głównego tematu mojego bloga. No, ale są czasem powody i przyczyny, które powodują zmianę skrobiącego tematu. No i dzisiaj jest taki dzień. Po raz czwarty w swojej historii nasza reprezentacja w piłce nożnej będzie walczyła o awans do półfinału wielkiej piłkarskiej imprezy. Tyle, ze wcześniej to były Mistrzostwa Świata,  tym razem Europy.

Czytaj Dalej ->