Król komentatorów piłkarskich

Wczoraj zapadła decyzja, że najbliższy mecz naszej reprezentacji będzie komentował Guru komentatorów piłkarskich czyli Dariusz Szpakowski. Podejrzewam, że na najbliższych Mistrzostwach Świata także będzie nas raczył swoimi tekstami. Dla przypomnienia kilka złotych czy raczej kilka komentarzy Króla wśród komentatorów.

Bracia-bliźniacy Frank i Ronald de Boerowie,

Czytaj Dalej ->

Kolejna edycja dziecięcych zmagań „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczęta

Na początku jak zawsze w tym miejscu i czasie. Be aware dzięki za miłe słowa i serdecznie pozdrawiam. Czasem zdarza mi się wrzucić trochę inny niż biegowy tekst:

Ruszyły rozgrywki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarzei piłkarki powalczą nie tylko o występ w finale na stadionie PGE Narodowym, ale także postawią pierwszy, znaczący krok w kierunku gry w biało-czerwonej koszulce. Już 50 zawodników i zawodniczek trafiłoz Turnieju do Reprezentacji Polski

Czytaj Dalej ->

Gdybyśmy my pracowali, jak nasi piłkarze klubowi grają….

Od czasu do czasu mam w zwyczaju zmieniać na moim blogu temat przewodni i nawązywać o to historii,  a to do polityki, a to innych dyscyplin sportowych. Nie ma żadnej wątpliwości ( chociaż zapewne parę osób zaprzeczy lub się zaperzy, że nie rozumie dlaczego tak jest), że najwięcej emocji wzbudza wśród naszych rodaków piłka nożna. Tak już to jest ułożone, że popularność tej dyscypliny jest największa.

My kibice, którzy w jakiś tam sposób jesteśmy emocjonalnie zaangażowani w to, co się dzieje

Czytaj Dalej ->

Odrobina horroru nikomu nie szkodzi, ale…

Dzisiaj znowu coś z innej bajki. Jak wielu z nas zapewne interesuję się drogą naszej kadry do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Od początku było wiadomo, że lekko nie będzie. Dania, Rumuni od początku nas straszyły. Czarnogóra – tutaj opinie mogą być różne. W 2012 graliśmy z nimi w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2014 i dwa razy ledwie zremisowaliśmy, więc na dwoje babka wróżyła. Z kolei Kazachstan i Armenia wydawali się być pewnymi dostarczycielami punktów. No i efekt jak zwykle był inny od zamierzonego.                                                               

Czytaj Dalej ->

Lekkie znużenie startowe

Na początku, jak zwykle w tym miejscu i czasie. Macieju masz rację, niezły cyrk i pozostawmy już to z boku.

Do drugiego tegorocznego etapu szaleństwa biegowego biegacza amatora pozostały jeszcze niecałe dwa miesiące. Najpierw 11 września maraton we Wrocławiu, a potem dwa tygodnie później, czyli 25 września maraton w Warszawie. Dwa ostatnie etapy oddzielające mnie w tej chwili od wymarzonej Korony Maratonów Polski. W zasadzie jestem już w ostatnim etapie przygotowawczym. Wszystko robione zgodnie z zasadami

Czytaj Dalej ->

Do treningu trzeba dwojga

Dla każdej osoby tuptające wiadomo jest, że podstawą czy też filarem naszej pasji, jest trening. Tak, nudny, nużący, często wybiegający już bokiem trening. Większość, ba skrobnę, że zdecydowana większość z nas biega zgodnie ze swoją wizją, pomysłem i ideą.  Sam przez długi czas tak biegałem. Wyniki raz były lepsze, raz gorsze, ale co dziwne z czasem nim biec do przodu, zaczęły się cofać.

No i miałem szczęście, bo w zeszłym roku poznałem Andrzeja, który moje treningi skierował w zupełnie

Czytaj Dalej ->

PSG wita jednego z naszych bohaterów na EURO

Grzegorz Krychowiak był jednym z głównych bohaterów udanego dla Polaków turnieju UEFA Euro 2016, który kadra Adama Nawałki zakończyła w ćwierćfinale po porażce w rzutach karnych z Portugalią. Jego rola w tym sukcesie była kluczowa – już w pierwszym spotkaniu został wybrany najlepszym piłkarzem meczu, a w każdym kolejnym swoim spokojem i determinacją nadawał drużynie charakteru. W ostatnich miesiącach Krychowiak odnosi

Czytaj Dalej ->