Druga twarz wyczynowego sportu

Pod jednym z wpisów dotyczących występów naszych na Igrzyskach  Marek wrzucił interesujący komentarz:

A może problem leży gdzie indziej?
Co jakiś czas słyszę od różnych osób o przypadkach takich czy innych sportowców, którym pomimo znakomitych wyników odmówiono udziału w kadrze narodowej bo było potrzebne miejsce dla jakiegoś znajomego działacza sportowego, mimo, że ów totumfacki osiągnięcia miał raczej średnie. Od czasu do czasu docierają do nas głosy o takim czy innym dobrze zapowiadającym się zawodniku, który jednak nie zagra dla reprezentacji Polski bo… itd. Od kolegów dowiaduję się, że ich dzieci grają w różnego rodzaju akademiach piłkarskich i gdyby chcieli taką szkółkę zmienić i iść do innej to musieliby zapłacić odstępne jak w normalnej lidze piłkarskiej!
Ostatni przypadek, o którym słyszałem, to 10 latek, który grał w takiej jednej szkółce (nazwy szkółki ani miasta nie wymienię, żeby zaraz nie było dyskusji o pozywaniu do sądu). Bardzo chciał się w tym kierunku rozwijać, ale żeby znaleźć się w pełni profesjonalnej szkole przygotowującej zawodników, jego rodzice musieliby wydać co miesiąc znaczne kwoty na szkolenie i pobyt w innym mieście (zakwaterowanie, wyżywienie itp.). Szansą okazało się stypendium, które można było zdobyć jeśli się było wyróżniającym zawodnikiem. Mały tak się zawziął, że faktycznie zakwalifikował się do tego stypendium. Po przyjeździe do owej profesjonalnej szkoły jego tata usłyszał, że owszem bardzo się cieszą, że chłopak dobrze gra i bardzo chętnie będą rozwijać jego umiejętności. Ale… to stypendium, które co miesiąc będzie dostawał to do trenera proszę zanosić. Oczywiście kwaterunek i całą resztę rodzice musieliby pokryć z własnej kieszeni. Jak się to skończyło wiadomo. Rodzice byli rozczarowani ale jakie to zgorszenie dla tego dziecka?! Czego ten chłopiec się w tym momencie nauczył? A tyle wydano z naszych podatków na „Orliki”.

Nam brakuje piątej klepki a nie obiektów sportowych!

Jak ktoś nie wierzy to niech poczyta tutaj:
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna,dzialacze-nie-trafiaja-na-pomniki,artykul,557425,1,279.html

Tylko proszę sobie nie wmawiać, że to jacyś enigmatyczni „oni” są winni, bo to nasza wina. To my nic z tym nie robimy a całe ciśnienie, które mogłoby wygenerować pozytywne zmiany wypuszczamy z siebie co najwyżej dyskutując na różnej maści forach internetowych. W końcu po to one są, żebyśmy sobie ulżyli, ciśnienie z nas opadło i poszli w swoją stronę nie mącąc spokoju kręcącym interesy.

No właśnie Marku nic dodać nic ująć. I znowu sobie z biegaczem amatorem ponarzekamy, pomarudzimy, parę osób się dołączy i… sprawa się zakończy. Bo co możemy zrobić? Musielibyśmy dostać się tam, gdzie są oni, a na to szans chyba nie ma. No, chyba że politykę zaczniemy się bawić i faktycznie zrobimy mały, albo i duży porządek. Ja byłbym nawet za, zawsze lubiłem walczyć, tylko sami z Markiem to raczej nie damy rady. No, kto jeszcze mógłby dołączyć? Jeden, drugi Robert, może jakieś Panie, w sumie temat do przemyślenia. Tyle, że czasu za dużo nie ma. Bo ile już lat uciekło, a ile jeszcze ucieknie. Tak… kampania polityczna pod hasłem: oby się nam wszystkim biegało lepiej. A tak zupełnie poważnie, to poza ponarzekaniem i pomarudzenie, to obawiam się, że ręce mamy całkowicie związane.


7
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
永久脫毛
Gość

溫和卸妝的同時豐盈水潤肌膚,呈現滋潤、水嫩和明亮的肌膚。

隆乳常見問題
Gość

ALBION員工分享:Ⅰ – 品牌歴史。

醫學美容 獨家IELLIOS療程 cosmedicbook
Gość

JUVEDERM由透明質酸Hyaluronic Acid(一種天然多醣體)製造而成,並具有幼滑及高凝聚力的配方。透明質酸(HA)是皮膚組織的主要成份之一,能自然存在於人體肌膚內 JUVEDERM所用的透明質酸非由動物身體提取,可鎖住水份保濕皮膚,從而增加皮膚密度並改善質感 Juvederm 玻尿酸 加強優化面部輪廓,可被身體完全吸引,能自然地修飾面部輪廓 功效可長達24個月以上 JUVEDERM的特點: 效果立即可見 非永久性 非手術性 安全有效 效果自然 JUVEDERM獲歐盟(CE)及美國及藥物管理局(FDA)認證 首先及唯一獲得FDA認證在首次療程後能維持長達一年2-4功效 新世代專員Hylacross科技為產品帶來獨特的物理特質,包括凝聚力、支撐力及柔順度 這是一套由全球著名醫學美容醫生Dr. Maurício de Maio,以JUVÉDERM®系列透明質酸產品為基礎而研發的面部優化療程,藉著簡單程序便達致面部優化效果,不需進行手術,減低風險。

Wealth Link Credit 富通信貸 » 專業信貸
Gość

無論您是首次置業、換樓或是物業投資者,富邦樓宇按揭服務,為您提供多元化按揭計劃,全面配合不同的財務需要;加上專業按揭顧問的一站式服務,助您抓緊每個 …

preppers food storage containers
Gość

I like this weblog its a master peace ! Glad I detected this on google .

塑然雅價錢
Gość

IELLIOS是由歐盟資助倫敦大學細胞重建研究所研究. 採用諾貝爾生理醫學獎科技 , 透過”納米能量電流” 以最親膚與迅速導入的方式 , 利用電腦化系統去令皮膚再生 , 令皮膚組織在無創傷的情況下自然更新及收緊 . 這治療是無創無痛的 . 完成治療後亦沒有傷口 . 我們是香港第一引入IELLIOS的機構 , 醫生會根據客人不同情況去為你設計不同的組合 .在外國IELLIOS受到很多荷里活明星, 歌手以至政客的追棒 , Madonna的facialist kate somer -field就常用IELLIOS為她護理肌膚 , 令52歲的她肌膚輪廓均保持於30歲的狀態. IELLIOS的訊號技術,採用心臟起博起原理,活躍無法正常運作的心臟細胞。訊號技術可活化及修復愛損皮膚,透過傳送訊號,激活靜止的細胞。IELLIOS的訊號技術給予細胞指令,引發細胞再次生長,令肌膚重回年輕。

zvodretiluret
Gość

I went over this site and I conceive you have a lot of fantastic info , bookmarked (:.