Doczłapanie do mety, czyli wprowdzenie do relacji z maratonu we Wrocławiu

Na początku, jak zwykle w tym miejscu i czasie Robercie dłużej znany my tylko biegamy, ale nie my trasy układany. Gdyby biegi były na innych trasach, to także byśmy biegali. Marku, masz rację, było cholernie ciężko. Robercie później poznany coś tam się nawadniałem, ale szczegóły w jutrzejszej relacji.

Oficjalna relacja będzie jutro rano. Dzisiaj tylko krótkie wprowadzenie. Zacznijmy od tego, że kolejny laur w Koronie zdobyty. Może nie przebiegnięty, ale doczłapany, jednak jest. Trochę wstyd napisać, ale czas gorzej niż fatalny. Wiem już teraz jedno: przed startem na Królewskim Dystansie nie można nic konkretnego zakładać. Nigdy nie wiemy, co nas spotka i jakie wypadki na drodze nas dopadną. Tutaj można w pełni zrozumieć, co to znaczy pokora dla tego z czym mamy walczyć. Bo to właśnie była klasyczna wojna. Co do samego biegu, napiszę tylko krótko: pięć razy miałem zejść z trasy, z czego dwa razy leżałem już przy punktach medycznych z poradami służb ratowniczych, by jeszcze poleżeć, że przyjedzie nak końcu bus i mnie zbierze i zawiezie i cierpienia nie będzie.  I miałem już myśli by ta zrobić, ale za każdym razem się podnosiłem i człapałem do mety. Acha i taki szczegół: temperatura powietrza: 30 stopni, czy gruncie, gdzie biegliśmy 50 stopni.  Biegiem tego nie można było nazwać, ale medal jest. I kolejny laur w Koronie Maratonów Polski. Muszę teraz poważnie pomyśleć, co z tą Warszawą. Mam jeszcze dwa tygodnie do rozważenia. Po wczorajszym umieraniu, to po prostu nie wiem, co dalej w tym roku.

Co do samego biegu napiszę krótko: na liście startowej pond 5500 biegających, do mety dotarło 4757 osób, ja byłem w czarnej pupie, czyli 3969, ale zawsze mogę napisać, że nie ostatni. Co nie zmienia faktu, że czas do czterech liter.


2 thoughts on “Doczłapanie do mety, czyli wprowdzenie do relacji z maratonu we Wrocławiu”

 • 1
  ~michu77 on Wrzesień 12, 2016 Odpowiedz

  Gratuluję Paweł! No pogoda nie rozpieszczała w ten weekend, i to w całej Europie… 😛

 • 2
  ~Robert_II on Wrzesień 11, 2016 Odpowiedz

  Gratuluję 🙂

  W sumie nie wspominałeś w tygodniu, że Będziesz biegł na pustyni …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.