Gdzie jest granica zdrowego, biegowego rozsądku

Na początku, jak zwykle w tym miejscu i czasie. Wielkie dzięki za wszystkie wrzucone komentarze. Większość z nich była życzliwa, ale zdarzyły się się szczególnie na FB, powiedzmy trochę mniej życzliwe, ale tak to już bywa w życiu

Przede wszystkim wielkie gratulacje dla obu uczestników, którzy ukończyli w czasach zdecydowanie poniżej 3 godzin Brawo wy. Problem z nawadnianiem u mnie polega a tym, że ja raz nie trawię izo, a woda także mi nie wchodzi, więc nie ma nic, co w trakcie biegu mogę pić. Michu, co do ekipy transportowej, to faktycznie byli przypadkowi ludzie ( z wyjątkiem Ani, którą dokoptowałem do naszej ekipy). Umówiliśmy się na wspólny wyjazd za pewną stawkę i cóż miał niewielką górkę po jeździe w jedną stronę, więc uznał, że nie warto czekać. C est la vie, jak mawiają Francuzi. Katarzyna dzięki za miłe słowa. Kamilu spieszyło im się, wiec  pojechali. Cóż niektórzy podchodzą do innych tak, inni inaczej. Miro masz rację bieg w sumie super, ale kierowcy wyzywali. Takie ich wyzywające prawo. Zygadlewicz, nie uwierzysz, ale może jak nie przyjemność, ale frajda z takiego biegu wyjątkowa. Szanowna małżonko, to nie byli znajomi, tylko przypadkowa, poza jedną osobą ekipa. Małgosiu, a ja w sumie ich rozumiem, co będą czekali na jakiegoś marudera, któremu nie chce się na czas dobiec, tylko człapie w mrokach bezsiły. Marku dzwonili, ale ja miałem telefon w depozycie, więc wybiegło, jak wybiegło. Ja ich w jakiś sposób rozumiem. Była umowa, ja się nie wywiązałem], więc odjechali. Aga, wielkie dzięki a czy porażka, w każdym razie nie zwycięstwo, ale jak Marek napisał meta osiągnięta. Więc jakiś drobny, bo drobny, ale sukces był. Inetto dzięki za gratulacje. Macieju, no cóż zachowali się jak zachowali, nie mogli widocznie na mnie czekać, mieli ważniejsze rzeczy. Spieszyło im się do Poznania, co będą za maruderem czekać, o którym nie wiadomo, czy dobiegnie, telefonu nie odbiera. W sumie ich rozumiem.  Co do Korony to nie wiem czy warto za dwa tygodnie jechać do Warszawy przy moim obecnym stanie. Zawsze mogę jeszcze pobiec w przyszłym roku. Czas mam do października przyszłego roku, Warszawa jest we wrześniu, więc spokojnie bez stresu mogę się przygotować.

No i właśnie muszę sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, co teraz. To, co zrobiłem we Wrocławiu rozsądne z pewnością nie było. Tym bardziej, że czułem jakbym z każdym krokiem zanurzał się w otchłani niemocy. Pokonałem siebie i super, ale czy to było tego warte, to nie wiem. Czy naprawdę jest sens sięgania tych granic naszych możliwości ryzykując zdrowiem, a nawet w ekstremalnych przypadkach życiem. Teoretycznie głupota bezsens i w ogóle trzeba mieć problemy umysłowe, aby coś takiego robić.  Z drugiej strony, jaki sens miałoby życie, gdyby nie ta adrenalina, która nas wiecznie do przodu pcha. Tylko tutaj gdzieś mamy pewną granicę: adrenalina, radość, frajda ,a inna orbita, na której już nie ma miejsca na przyjemność , a zaczynają się męki. Jednak, kontynuując dwustronną formę wypowiedzi, ile frajdy daje pokonanie swoich mąk i cierpień i ogólnie słabości. Tyle, że czasem warto się na chwilę stanąć, zebrać siły, by wkrótce z nową mocą ruszyć przed siebie. Muszę to spokojnie przemyśleć. Może ktoś będzie chciał jeszcze odkupić pakiet na Warszawę. Na obecną chwilę obawiam się, że start w Warszawie może się zakończyć fatalnie.

We Wrocławiu przekroczyłem granicę zdrowego rozsądku, wypada teraz na nią wrócić. Na razie Warszawę chyba odpuszczam. Tym bardziej, że coś tam w łydce strzela. Muszę dobiec do siebie. Tak po prostu. Mam jeszcze dwa tygodnie do Warszawy i to niczym w tym  w tym starym dowcipie: biec, czy nie pobiec? Jak pobiegnę, to przepadłem, jak nie pobiegnę to znowu będę miał dwa wyjścia: albo będę jeszcze biegał, albo sobie zupełnie odpuszczę. Jeżeli będę jeszcze biegał, to przepadłem, jeżeli nie będę biegał to znowu będę miał dwa wyjścia: albo będę sobie żył spokojnie, albo rzucę się w wir radosnego życia czerpiąc z niego pełnymi garściami ( nie rozwijam może tematu).  Jeżeli będę prowadził spokojnie życie, to przepadłem, jeżeli będę czerpał z niego pełnego garściami to znowu będę miał dwa wyjścia: albo jakoś mi się uda i będę żył, albo zgodnie z zasadą: żyj szybko, umrzyj młodo ( chociaż w moim przypadku, co do młodości, to juz trudno powiedzieć) Jeżeli jakoś się uda i będę jednak żył dalej, to przepadłem, jeżeli jednak umrę, to tak jak bym w Warszawie wystartował.


1 thought on “Gdzie jest granica zdrowego, biegowego rozsądku”

  • 1
    ~Przemysław on Wrzesień 13, 2016 Odpowiedz

    Takie pytania stawione każdy z osobna musi sobie odpowiedzieć. Każdy zna siebie najlepiej i wie czy balansuje na linii życia-śmierci
    Wiedziałeś że dasz radę, starałeś się dobiec więc czy negować takie zachowanie nie znając osobę która to zrobiła?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.