Pakiet wzięty, czyli kości zostały rzucone

Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Ruda, najważniejsze być wyzdrowiała. Jeszcze przyjdziesz pokibicować. Zdrowiej i będzie dobrze.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem my mieszkańcy Poznania mogliśmy pakiety na Bieg Niepodległości odebrać wczoraj lub dzisiaj. Jutro mogą tylko Ci, którzy mieszkają poza Poznaniem. Dlatego dzisiaj po pracy udałem się na Targi Poznańskie, gdzie w hali 3A zostało zorganizowane biuro zawodów. Muszę przyznać, że ruch w hali był dosyć spory. Bez problemu odebrałem wielki worek z maleńkim numerkiem w środku. Do tego koszulka w dwóch kolorach: czerwono-białym ( z przewagą czerwonego) i w biało-czerwonym( z przewagą białego). Po szybkiej ocenie estetycznej wybiegło mi, że bardziej mi pasuje czerwono-biała i  taką wziąłem. Krój koszulki muszę przyznać, dosyć nieszczęśliwy, gdyż kwadratowy. Na szczęście wziąłem rozmiar M, a nie bardziej mi podbiegający S i dlatego jeszcze jakoś to wygląda. Ja rozumiem, że koszulki są robione przez kogoś, kto zaproponuje najniższą cenę i dlatego ich jakość jest taka, jaka jest.

Kiedy przyjechałem do domu, moja córa stwierdziła, że ta koszulka jej bardziej, niż mi pasuje. No już drugi taki przypadek. Jedną koszulkę, chyba z poznańskiego półmaratonu też ona nosi, bo bardziej na nią wymiarowo niż na mnie pasowała. No, ale nie ma co się czepiać, w końcu jesteśmy Poznaniakami i nasi Organizatorzy po poznańsku wszystko organizują. Jak najmniej wydać to jest nasza dewiza i w sumie nic w tym złego.

Myślę, że naszych Orgów najbardziej pasują dowcipy w stylu:

Drogi chłopcze! – mówi poznaniak do syna w jego osiemnaste urodziny. – Od dziś będziesz z nami dzielił rodzinne radości i smutki. – Jestem na to przygotowany, ojcze! – A więc na początek synu – zapłacisz ostatnią ratę za swój wózek dziecięcy!

Jak zaczyna się każda książka kucharska w Poznaniu? – “Pożycz jedno jajko i kilo mąki”…

Na jednym z poznańskich osiedli pan Janek puka do drzwi Kowalskich. Otwiera mu gospodarz.: (pan Janek) – Jestem z komitetu osiedlowego, zbieram datki na budowę basenu, na naszym osiedlu. Czy pan mógłby coś dać na ten szczytny cel? (gospodarz) – Tak, dam pięć wiader wody…

I powiedźcie, że czegoś w tym nie ma. Dodałbym, że jest i to bardzo. No, a jutro będzie się działo. Zapowiadają śnieg i deszcz, do tego około 1 stopnia na plusie, ale to nie ma znaczenia. Jutro po prostu trzeba pobiec.


2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Ellanse洢蓮絲(依戀詩) 少女針療程
Gość

韓國膠原蛋白提拉線,在韓國又稱作FTL(Fine Thread Lifting細線埋入拉提術)」,可達到最新趨勢V臉回春效果。它是運用獲得韓國食品藥品管理局KFDA最高安全等級認證的可吸收縫線PDO (polydioxanone)的Fine Thread(細螺紋) 埋入皮膚真皮層裡作用,利用異物反應原理,促進皮膚真皮膠原的增生、刺激局部微循環、從而提拉皮膚和肌肉,增強皮膚彈性,達到提升、除皺,美白、嫩膚等多重回春效果。

回覆客戶查詢
Gość

SEO網站優化