POSiR jak Ojciec Chrzestny

Wczoraj wieczorem wrzuciłem tekst na temat planowanej ekstra opłaty dla organizatorów za biegi, które odbywają się na jeziorem maltańskim. Ja wiem, że niby 3 tysiące to nie jest dużo, ale wiadomo, że organizatorzy, że wyłożą maltowego z własnej kieszeni, tylko dołożą do opłaty startowej każdego z nas, kto nad Maltą biega. Jest to metoda i sposób nad którym zapewne wielu polityków z różnych stron partyjnych się głowi, czyli jak ruszyć kasę z kieszeni milionów biegaczy w kraju. Tu nie biega o wielką kasę, tylko nawet o przysłowiową złotówkę, która przy takim ogromnie podatników daje ekstra kasę. Wielu myślało, a nasz poznański POSiR wymyślił. Podszedł do Orgów i w stylu Ojca Chrzestnego powiedział: drogi organizatorze, mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Musisz nam, jak to Sycylijczycy powiadają: fari vagnari a pizzu czyli pozwolić umoczyć dziób.

No i Orgowie nie mają nic do powiedzenia. Oni dołożą, my zapłacimy, a POSiR będzie szczęśliwy i niczym ten Ojciec Chrzestny pozwoli nam łaskawie biegać nad Maltą. A kto wie, czy Malta to nie początek. Wszyscy, co tuptamy w Poznaniu powinniśmy coś POSiR-owi płacić. I wtedy będzie sprawiedliwe. Ciekawy pomysł Maciej mi wrzucił na Facebook. Tak naprawdę, my biegający stanowimy siłę, jest nas tak wielu. Może czarny protest, list do Prezydenta naszego miasta. Nie chce mi się wierzyć, że wie On o tych dziwnych akcjach swoich podwładnych. Warto naszemu Prezydentowi, na którego tylu nas biegających głosowało,  o tym powiedzieć. Czas zakończyć sycylijskie praktyki w Poznaniu. W końcu Moraska i Dziewicza Góra to nie Etna, ani Góra Rocca, Poznań nie Palermo, a Czerwonak czy Luboń to nie Corleone. Coś musimy zrobić, by pokazać, że to nie czasy komuny, kiedy można było wszystko zrobić i mało kto mrugnął. Teraz na działania takich czy innych funkcje publiczne pełniących patrzymy z dużą uwagą. Mamy prawo zgłaszać absurdy. Bo jak podatek od biegania nad Matlą, to może oddychania w lasach, czy ławkowy od siedzenia w parkach. Pomysłów jest wiele dla dobra naszych rządzących.

Ciekawy komentarz wrzucił Robert dłużej znany na Facebook:

„Nie wiem czy się orientujecie, ale pobieranie opłat za biegi nad Maltą funkcjonuje już od dawna. Jak chcesz zorganizować bieg dookoła Malty, to nie płacisz za samo przebiegnięcie biegaczy po chodniku i alejkach, ale za wynajem terenu np. pod biuro zawodów – rozstawienie namiotu, bannera, maty startowej czy mety. Być może Szpot był do tej pory z tej opłaty zwolniony i teraz to zmieniono (bezsensownie – darmowy bieg nie powinni brać opłat). Tutaj jest oficjalny cennik: http://malta.poznan.pl/dla-biznesu/wynajem-terenow/ Nie mam ścisłych informacji, ale żeby było śmieszniej, kawałek terenu przez który przebiegamy wzdłuż Malty nie należy do POSiR lecz do Malta Ski, a więc prywatnej firmy, która pobiera dodatkowe opłaty za samo przebiegnięcie biegaczy…… Uważam, że Miasto pobierające opłaty za rozstawienie namiotu z biurem zawodów trudno inaczej nazwać niż zdziercą w biały dzień…. gdyby jeszcze to było coś negatywnego, ale za aktywność sportową dla mieszkańców???? SKANDAL”. No cóż trochę absurdów w chwalącym się proaktywną wspierającą mieszkańców polityką Poznaniu. Nasze miasto kreuje fajne standardy. W POSiR rządzi capo di tutti biegi.


6
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
碧柔
Gość

拉皮手術前後須知

醫學美容 ION MAGNUM
Gość

JUVEDERM由透明質酸Hyaluronic Acid(一種天然多醣體)製造而成,並具有幼滑及高凝聚力的配方。透明質酸(HA)是皮膚組織的主要成份之一,能自然存在於人體肌膚內 JUVEDERM所用的透明質酸非由動物身體提取,可鎖住水份保濕皮膚,從而增加皮膚密度並改善質感 Juvederm 玻尿酸 加強優化面部輪廓,可被身體完全吸引,能自然地修飾面部輪廓 功效可長達24個月以上 JUVEDERM的特點: 效果立即可見 非永久性 非手術性 安全有效 效果自然 JUVEDERM獲歐盟(CE)及美國及藥物管理局(FDA)認證 首先及唯一獲得FDA認證在首次療程後能維持長達一年2-4功效 新世代專員Hylacross科技為產品帶來獨特的物理特質,包括凝聚力、支撐力及柔順度 這是一套由全球著名醫學美容醫生Dr. Maurício de Maio,以JUVÉDERM®系列透明質酸產品為基礎而研發的面部優化療程,藉著簡單程序便達致面部優化效果,不需進行手術,減低風險。

~Marek
Gość
~Marek

Uważam, że pobieranie opłaty za używanie czegoś, co powstało z naszych podatków jest przestępstwem. Przecież jeżeli nikt nie zorganizuje niczego w ciągu roku to na utrzymanie obiektu i tak zostanie wyjęte z kasy miejskiej czyli naszych podatków. To dotyczy wszystkiego, nie tylko Malty.

~Robert
Gość
~Robert

Ten sam argument można użyć odnośnie jeżdżenia po publicznej autostradzie, albo opłat za parkowanie, albo opłaty za wydanie dokumentu…

Rozumiem pobieranie opłat za coś, co kosztuje, zużywa się, np. gdyby miasto musiało na taki bieg przysłać swoich pracowników, wypożyczyć namioty, policja wstrzymać ruch itd. Ale bieg nad taką Maltą nikomu nie przeszkadza, samo przebiegnięcie trwa godzinę czy dwie, nic się nie niszczy…

Zresztą za korzystanie z takiej Cytadeli czy innego parku też są stosowne opłaty… Np. za zrobienie biegu należy płacić 350 zł za dzień….

~Marek
Gość
~Marek

Podatki mają być celowe aby je można było łatwo rozliczyć. A tak podatek drogowy trafia gdzie? Bo autostrady są płatne, viaToll dla przedsiębiorców nawet na krajówkach.

~Robert_II
Gość
~Robert_II

Jeśli podatki mają być celowe, to trzeba zmienić nazwę 🙂