Różne wymiary biegania

Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Dziękuje bardzo Kamilu za bardzo miłe zaproszenie na kolejny wyjątkowy bieg. Jutro w porannym wpisie z przyjemnością rozszerzę temat, gdyż on też wymaga pewnej głębi.

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że bieganie możemy rozpatrywać w różnych wymiarach. Jako podstawowy wymiar tzw treningowy dotyczy naszego podstawowego stosunku tuptającego. Ot biegniemy sobie w formie mniej lub bardziej wyluzowanej motywowani własną, wewnętrznie narzuconą potrzebą tuptania. Później w różnych biegach zorganizowanych dochodząc wymiary czasowe, emocjonalne, społeczne i wiele innych. Wszystkie one nadają pewnej dynamiki naszej osobowości.

Możemy postrzegać bieganie w wymiarze wojennym, jako nieustanną walkę ze swoimi słabościami, ograniczeniami i całą gamą naszych takich czy innych zahamowań. Myślę, że chyba jest to dla nas wszystkich najważniejszy ze wszystkich wymiarów, Możemy w wymiarze społecznym, jako miejsce nawiązywania różnych relacji międzyludzkich, co widać chociaż na zdjęciu te wpis prowadzącym. Jeżeli na najbliższy parkrun przyjdę z wałkiem na głowie, znaczy, ze zdjęcie i wcześniejsze zdanie nie przypadły w domu do gustu. Możemy bieganie rozpatrywać w wymiarze egzystencjalnym, jako niezbędny czynnik  wpływający na nasze funkcjonowanie na tym padole łez.

Tak, tak, wydaje się, że to tylko takie sobie bieganie. Ktoś może powiedzieć, też mi filozofia, bo tylko przebieranie w sposób miarowy nogami. I przecież nic więcej. Ta cała tworzona nadbudowa wynika ze swobodnej interpretacji nawiedzonego gościa  Ale to nie takie proste. Ktoś, kto trochę tupta, to wie, że jego głębia sięga dna Rowu Mariańskiego. A co w tej głębi się dzieje najmądrzejsi filozofowie i biolodzy nie wiedzą.  Ale mnie dzisiaj coś wzięło. A może ja wziąłem? Chyba muszę iść sobie pobiegać.


4
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
熬夜對皮膚傷害
Gość

用洗面皂清潔肌膚-倩碧皮膚科專家的選擇。倩碧洗面皂可使肌膚保持清新,潔淨,舒適,無乾燥緊繃感。

精雕五官 Juvederm 透明質酸
Gość

Restylane乃一系列用於美顏的長效透明質酸產品。 Restylane療程能有效撫平皺紋、美化臉型輪廓及唇部,並可改善膚質及肌膚的彈性。Restylane透明質酸作用原理 Restylane透明質酸均以非動物來源的透明質酸作為原料,獨有的NASHA™專利技術研製而成。微量Restylane透明質酸凝膠到皮膚中,可以讓您的面部肌膚恢復豐盈飽滿。 Restylane透明質酸中的透明質酸與人體內的天然透明質酸十分相似,使用前無需進行皮膚測試,引起過敏反應的機率亦極低。

Wealth Link Credit 富通信貸 » 最新消息
Gość

全面提供樓宇按揭貸款計劃及優惠,不限物業種類及樓齡,免收入証明及繁複的審查程序。

deoxycholate
Gość

Ellanse洢蓮絲(依戀詩)是一款荷蘭與英國共同研發的的新型真皮填充劑,是由30的25-50微米(µm)的聚己內酯(polycaprolactone, PCL)完美微型正圓晶球,以及70的PBS-生物降解材料(carboxymethylcellulose, CMC)製成的凝膠體,這些成分都是通過FDA(美國食品藥品監督管理局)和歐洲CE認證的安全成分,在人體內水分和二氧化碳作用下可以完全被分解吸收和排出的安全物質,對人體不會產生過敏反應,因此治療前不需經過敏檢測,在使用上幾乎不產生副作用。