Czas wrócić do biegania

Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Marku,a ja myślałem, że Ty taki praworządny, a Ty takie podziemne telewizje oglądasz. Co do tego, jak politycy podbiegają do tematu, to wszyscy wiemy.

No i zaczynamy kolejny weekend. Ten będzie bardzo obciążony. Jutro po południu czeka mnie wyskok do Stolicy z rodziną. Tak czasem zdarzają się rodzinne wyskoki. Jednak sobota rano jeszcze będzie wolna. A jeżeli wolna to znaczy, że znowu pojadę, by w ramionach mojej biegowej żony się zanurzyć. Oznacza to kolejną wizytę na Cytadeli. Ostatni raz na mojej ulubionej trasie tuptałem w ostatnią sobotę grudnia zeszłego roku. W sumie, od sierpnia zeszłego roku zaledwie 3 razy byłem na Cytadeli. No, ale tak to czasem bywa, kiedy inne sprawy są ponad pasją. Do tego kontuzja i prawie 2 miesiące przerwy w tuptaniu. Bo pasja super, nie wyleczy z kontuzji, a z samej pasji się nie wyżyje. Ona wspomaga życie, ale nie może stanowić jego zastąpienia. Dlatego jak jest przedpołudnie wolne, to trzeba to wykorzystać i pojechać. A może nie tylko pojechać, ale głównie po to, by pobiec.

Po dwóch miesiącach dogorywania w stanie kontuzji od poniedziałku zacząłem tuptać. Co prawda początki były ciężkie, ale z czasem roztuptałem mój uraz. Jestem cholernie ciekawy, jak mi jutro to wybiegnie. Jutro czas będzie jaki będzie. Nie nastawiam się, że będzie szybko, gdyż jak pisałem wracam do Gallowaya. Co prawda do tej pory miałem około 3 miesięcy tuptania tą metodą 2 lata temu, ale wyglądało to nawet interesująco. Jak już trochę potuptałem,, to widzę, ze na 5 czy 10 km to raczej się traci, niż zyskuje, ale buduję swoją moc na główne tegoroczne starty czyli Orlen Warsaw Marathon  oraz stary maraton warszawski, który mi do Korony wbiega. Ja wiem, że parę osób zacznie mi wykrzykiwać, że zaczynam biegać na kalekę. I znowu będzie, że prawdziwy biegacz biega, a nie łączy z chodzeniem, ale co mi tam. Ja jestem biegacz amator, a my amatorzy mamy swoje prawa i nikomu nic do nich. Dla nas najważniejsze, jest pokonać tą czy inną trasę. Nie ma znaczenia, jaką metodą to zrobimy, byle na własnych nogach, wózku, czy jak kto chce, ale bez mechanicznego wsparcia. A jaki czas będzie? Najlepszy w danym dniu i chwili, jaki mogę osiągnąć. Najważniejsze w tej całej zabawie jest to, że potrafimy pokonać samych siebie, a cała reszta nie ma znaczenia. A że ktoś mi wyrzuci, że biegnę na łatwiznę? Ludzkość od zawsze stara się biec na łatwiznę i ułatwiać sobie życie, bo w przeciwnym wypadku dalej byśmy żyli w jaskiniach bez ognia, ani żadnych innych udogodnień. Świat ludzkości jest oparty na budowaniu swojej rzeczywistości pod wizję nowoczesności. Cała rewolucja przemysłowa zmieniła nas sposób patrzenia na to co nas otacza.  Tak naprawdę chodzi o to by żyło się łatwiej, szybciej, mniej męcząco, ale by jak najsprytniej i sprawniej osiągnąć cel. I to jest najważniejsze. I czy będziemy chcieli pokonać dystans czystym biegiem, czy Gallowayem, to tak naprawdę nie ma znaczenia. Gdyż dystans do pokonania jest taki sam. A jeżeli możemy to zrobić szybciej i mniej męcząco, to dlaczego z tego nie skorzystać? Jest to pokonanie kolejnej granicy, tym razem także naszej świadomości.


1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
減肥法
Gość

我們採用國際及美國食品及藥物管理局FDA認可的CO2 激光儀 LUTRONICS® SPECTRA SPR, 具安全性, 準確度高 . 二氧化碳激光可安全地去除皮膚上的癦痣、肉粒、疣、老人斑等問題。此激光的幼細光束可準確及直接地將要去除的組織氧化,過程快捷,傷口細小及乾淨,對周圍的皮膚傷害減至最少。一般1-2次就可永久去除。