Niech przed Mistrzostwami w Lahti zapanuje cisza oczekiwań

Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Kamil super, że ruszać w biegowy tan. Niech tuptajaca moc będzie z Tobą.

No i wczoraj rozpoczęły się kolejne Mistrzostwa Świata, z którymi wiążemy niemałe nadzieję. Co prawda sporty zimowe nie należą może do ulubionych pod względem uprawiania, czy też kibicowania w naszym kraju. Do tej pierwszej grupy należą ( piłka nożna czy  piłka siatkowa). Do tej drugiej  z kolei żużel. Osobne miejsce wśród ulubionych sportów Polaków stanowi lekkoatletyka ( szczególnie bieganie, pod względem właśnie uprawiania) ale sądzę, że wyjątek w zimowej hierarchii narodowych ulubionych sportów skoki narciarskie. Nie jest to sport, który każdy może uprawiać. Podobnie jak żużel wymaga zarówno odpowiedniego sprzętu, jak i umiejętności, czy raczej możliwości wynikające z jakich fizycznych i psychicznych możliwości. Do tego dyscyplina bardzo widowiskowa, gdyż pozbawiona dłużyzn ( chyba że wiatr wieje), podsiadająca w sobie ogromne pokłady ryzyka oraz mimo swojej jakiejś prostoty ogromną wręcz dynamikę. Oglądając skoki nie sposób się nudzić, bo co chwila ktoś inny siada na desce i diabli wiedzą, jak mu się skoczy.

Muszę przyznać, że lubiłem oglądać skoki jeszcze przed czasami eksplozji  talentu mistrza Adama. Jako dzieciak pamiętam transmisje z Turnieju 4 Skoczni, kiedy skakał jeszcze Piotr Fijas. Oczywiście nie odnosił on takich sukcesów, jak nasi obecni mistrzowie, których moc wytworzyła się, czy raczej wykluła się ze skutecznego wysiedzenia pasji, która miała miejsce za czasów Małyszomanii. To wtedy zostało zasiane ziarno, które obecnie wykiełkowało. Już nie mogę się doczekać pierwszych zawodów. Jedno co mnie irytuje, to klasyczne pompowanie balonika, w którym brylują nasi spece od mikrofonu. Już zapowiadają trzy medale, w tym jeden drużynowy, rozdzielać, którzy z naszych zawodników staną na podium. O tytułach Mistrza Świata, które jakby z musu są przynależne Kamilowi Stochowi nie wspomnę.

Mogę napisać krótko. Tyle już było „wpadek”, czy też „wtop” związanych z nadmiernie rozbudowanych nadziei, że  w moich skromnym odczuciu lepiej chuchać na zimne i cieszyć się samymi skokami, zamiast nastawiać się na pewne sukcesy. Ja wiem, że mamy najsilniejszą ekipę w historii, tej dyscyplina, ale właśnie historia uczy, że bardzo często najbardziej murowani faworyci, tracą to, co im dawano z góry przed zawodami. Bo nigdy nie wiemy, czy ktoś nie wyskoczy jak Filip… nie jak Ammann z Salt Lake City zgarniając wręczone na długo przez zawodami dwa złote medale naszemu największemu Mistrzowi. Podoba mi się pokora i rozsądne spojrzenie naszych zawodników, którzy odcinają się jak mogą, od stawiania ich w roli pewniaków do medali. Tu potrzebna jest pokora i szacunek dla rywali. Ja wiem, że mamy potencjał, by zgarnąć wszystkie medale w zawodach, gdzie panowie skaczą. Na normalnej skoczni pierwszy Kamil Stoch, drugi Maciej Kot, a trzeci Piotr Żyła. Na dużej skoczni może być odwrotnie, a w drużynówce też złoto, bo jakże by inaczej. A jak, a dlaczego nie? Siedem medali w skokach, do tego może nasza wielka mistrzyni, czyli Justyna Kowalczyk przypomni sobie swoje najlepsze chwile? W końcu jak pompować, to pompować. Ale myślę, że przebiję naszych komentatorów.  Mam wizję, na tych Mistrzostwach wszystkie medale będą nasze, nawet jak nie zdobyte fizycznie, to duchowo, czyli mentalnie. Nawet, kiedy nasi w danej dyscyplinie nie startują, to niezwyciężony duch narodu i tak zdobędzie medal. Ba, a do to złoty. Zresztą nasz duch zgarnie wszystkie medale, jakie będą do zdobycia. Bo w razie potrzeby może się rozdzielić na prawie 40 mln elementów, czyli duszków, które tak zamieszają, że wszystkie medale będą nasze..


29
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Chelsea kl?der
Gość

You have got one of the better web sites.

Fiorentina maglia
Gość

Thanks for the purpose of giving this sort of wonderful articles.

Maglie Milan
Gość

You have got among the best sites.

maglie calcio a poco prezzo
Gość

I like this website – its so usefull and helpfull.

Wealth Link Credit 富通信貸 » 居屋/公屋 業主貸款
Gość

中潤專為公屋居屋業主代辦樓按服務,專享銀行按揭最優惠利率。 公屋貸款. 公屋二按. 居屋按揭. 居屋二按.

Napoli Fotballdrakt
Gość

We stumbled over here from a different page and thought I may as well
check things out. I like what I see so i am
just following you. Look forward to looking into your web page repeatedly.

Napoli Fotballdrakt

magliette Roma
Gość

Fine way of telling, and pleasant piece of writing to take data regarding
my presentation topic, which i am going to deliver in college.

magliette Roma

Maglie Bayer leverkusen
Gość

Wow, this article is fastidious, my sister
is analyzing such things, thus I am going to inform her.

Maglie Bayer leverkusen

Bayer Leverkusen tröja 2018
Gość

Wow because this is great job! Congrats and keep it up.

Maglie Calcio a poco prezzo
Gość

Very instructive….looking forth to coming back again.

Magliette Calcio Poco Prezzo
Gość

Thanks a ton! This a very good web site.

maglie calcio
Gość

Thanks, this website is extremely beneficial.

maglie calcio
Gość

Truly, this is a useful websites.

fotbollströjor barn
Gość

You’ve among the finest web-sites.

fotballdrakter barn
Gość

Extremely individual pleasant website. Great details available on couple of clicks.

billige fodboldtrøjer
Gość

Good site you’ve going here.

fodboldtrøjer
Gość

I benefit from looking through your internet site. Thanks!

maglie calcio
Gość

Regards for sharing your cool site.

ajax tröja
Gość

Just simply desired to state I’m thankful I happened in your web page!|

fotballdrakter barn
Gość

I treasure the knowledge on your web sites. Appreciate it!

Bayern Munchen Trøjer
Gość

You’ve got amazing information on this website.

Napoli Tröjor
Gość

You’ve astonishing knowlwdge here.

Maglia Everton Poco Prezzo
Gość

Unbelievably individual pleasant site. Great information readily available on few gos to.

Napoli Drakt
Gość

say thanks to a lot for your website it assists a lot.

Napoli Drakt
Gość

Extremely beneficial, looking frontward to coming back.

Napoli Tröjor
Gość

Seriously….such a helpful site.

手臂
Gość

加強優化面部輪廓,可被身體完全吸引,能自然地修飾面部輪廓 功效可長達24個月以上 JUVEDERM的特點: 效果立即可見 非永久性 非手術性 安全有效 效果自然 JUVEDERM獲歐盟(CE)及美國及藥物管理局(FDA)認證 首先及唯一獲得FDA認證在首次療程後能維持長達一年2-4功效 新世代專員Hylacross科技為產品帶來獨特的物理特質,包括凝聚力、支撐力及柔順度 8點提升 這是一套由全球著名醫學美容醫生Dr. Maurício de Maio,以JUVÉDERM®系列透明質酸產品為基礎而研發的面部優化療程,藉著簡單程序便達致面部優化效果,不需進行手術,減低風險。 此療程會根據病人的個別情況,重點針對面部8個最常因流失膠原蛋白及彈性纖維而凹陷的位置,再依據特定的順序,從顴骨至下巴位置配合JUVÉDERM®系列的透明質酸產品進行療程,從而改善這些位置的豐盈度及滑溜度,全面性優化面部輪廓。

PSG Trøjer
Gość

Hello there, neat site you possess here.

Maglia Roma EPoco Prezzo
Gość

Simply just desired to point out I am just ecstatic that i stumbled on your internet page.|