Dzień warcholstwa narodowego,

Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Abakercja, każda osoba ma swoje preferencje w tym zakresie. Jedna osoba woli przed inna po, ważne żeby pasowało nam osobiście.

9 marca jest wyjątkowym dniem w historii naszego kraju. W tym dniu równo 365 lat temu Władysław Siciński podsędek upicki, jako pierwszy zerwał Sejm Rzeczypospolitej Szlacheckiej. Postępek pana Sicińskiego  doprowadził w dłuższym etapie czasu, do rozwoju warcholstwa narodowego, które w efekcie końcowym doprowadziło do rozbiorów oraz upadku Rzeczpospolitej Szlacheckiej.

Równo 365 lat później ( tyle ile dni ma rok, ciekawe połączenie dat) rząd Rzeczpospolitej Polskiej próbował zastosować zasadę liberum veto, podczas wyboru Przewodniczącego Rady Europejskiej i jako jedyne spośród wybierających i głosujących państw storpedować wybór Polaka na to stanowisko. Idealny przykład prywaty, kiedy jawna niechęć jednego polityka do  drugiego buduje barykadę interesowi narodowemu. Co by było weselej, człowiek, który uważa się za piewcę interesów narodowych, nawet naszego hymnu nie potrafi zaśpiewać

https://www.youtube.com/watch?v=pxvx0g5gmAA

Można powiedzieć, cytując klasyka, że pan polityk hymn zna, ale nie umie. Muszę przyznać, że nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Kiedy wczoraj słuchałem wiadomości w reżimowej, znaczy rządowej  telewizji na jedynce, to z rozbawieniem słuchałem, jak niedemokratyczny był to wybór, jak wbrew interesom ogółu społeczeństw, gdyż kolesie na szczycie Unii siedzący wzajemnie się popierają. I że to do niczego dobrego nie doprowadzi, gdyż obecnie w Unii rządzi banda popierających się zbirów, którzy tylko afery budują. Zapewne, wszyscy, którzy na nich głosowali, to tacy sami lewacy i inni tacy. Tak jest, warcholstwo nasze narodowe jak widać nic od czasów pierwszej Rzeczpospolitej się nie zmieniło w naszej ziemi wolskiej, czy jak to pan Przewodniczący publicznie głosi. Musimy zmienić naszą konstytucję, że mieszkamy nie w Polsce, ale w Wolsce no i oczywiście wystąpić z Unii. W końcu nie będziemy egzystowali i brali kasy z Instytucji, na czele której stoją niechętni naszym najcudowniejszym władzom politycy, wybrani w niedemokratyczny sposób, bo wbrew naszemu liberum veto. Tak na marginesie rym nazwisk obu zrywających, czy chcących zerwać każe zastanowić się na podobieństwem obu panów.

Osobiście uważam,  ze oba wymienione przykłady pozwalają na określenie dnia 9 marca jako Dzień Warcholstwa Narodowego. Nawet jest powód, by nowe święto ustanowić, może nawet z dniem wolnym. Dlaczego nie, takie cuda tylko w Wolsce, gdziekolwiek leży. Tak na marginesie zastanawiam się, czy nie bliżej nam w tej chwili do Rosji, niż do Unii. I tu i tam mamy satrapę u władzy.Tak na marginesie, jeszcze jedno nawiązanie do czasów Rzeczpospolitej się kojarzy. W czasie powstania Chmielnickiego jedna z największych klęsk naszego oręża miała miejsce pod Piławcami. Na czele armii koronnej, która była liczniejsza od wojsk kozackich stanęło trzech wodzów, których Chmielnicki pogardliwie określał mianem: Łaciny, Dzieciny oraz Pierzyny ( Ostroróg, Koniecpolski i Zasławski). Nie trzeba było walnej bitwy, tylko parę utarczek, by przeważająca liczebnie armia koronna uciekła w przerażeniu. Wtedy na czele armii stali Łacina, Dziecina i Pierzyna, obecnie mamy Satrapę, Atrapę oraz Fajtłapę. Czarno to widzę.


4
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
透明質酸填充
Gość

讓你找回肌膚彈性,在4週內,幫助修護真皮柔軟度,重建彈性與緊實肌膚。

雷射健髮梳
Gość

有關抽脂手術、脂肪存活、安全均勻、自體脂肪移植、自體脂肪注射、全臉補脂、自體脂肪隆乳等一些詳細敘述或似是而非或有爭議的事項。

liver and pancreatic cancer survival rate
Gość

I am happy that I observed this weblog, exactly the right info that I was searching for! .

zvodretiluret
Gość

Well I definitely liked studying it. This information procured by you is very practical for accurate planning.