Odpowiedzialność społeczna biegających,

Na początku, jak zawsze w tym miejscu i czasie. Arturze, coś w tym jest co napisałeś, ale to wszystko kwestia interpretacji.  Błażeju, nie wgłębiając się w osobiste wycieczki, kto co nawalił, to z jednym się zgadzam, jeżeli ktoś coś robi, to w pełni za całość odpowiada i nie ma że boli, czasem nawet musi. Marku, masz rację, że wreszcie się wyjaśniło. Co do Głosu, to także musiałem opłacić sms-em za artykuł, dlatego wrzuciłem w tekst najważniejsze w moim odczuciu punkty, by nie każdy musiał płacić, a przeczytał tylko to, co w moim odczuciu najważniejsze. Mogłem oczywiście wrzucić cały tekst, bo go opłaciłem, ale nie byłoby to fair w stosunku do Głosu i ktoś mógłby mnie oskarżyć, o kradzież praw autorskich.

I tutaj dobiegamy do istoty wszystkich istot. Powiedzmy sobie szczerze, na nas wszystkich spoczywa pewna odpowiedzialność biegowa. Bieganie jest wspaniałą pasją, która porywa coraz więcej osób. Jak już nie raz pisałem, punktem kulminacyjnym naszej pasji, czy jak kto woli możliwość biegowego szczytowania uzyskujemy dzięki biegom zorganizowanym. To dla nich trenujemy, na nich nasza pasja może płonąć pełnym ogniem. Z powodu, że jest nas coraz więcej, coraz większa ilość Organizatorów daje nam szanse zaspokojenia rozpalonego w duszy biegowego pożądania. W zdecydowanej większości oczywiście nie za darmo, ale my akceptujemy takie czy inne koszty. A jeżeli danych nie akceptujemy, to po prostu startujemy gdzieś indziej. Na szczęście startów jest tyle, że mamy w czym wybierać.

Biegów mamy coraz więcej, biegających coraz więcej, a jak wygląda sytuacja z kulturą czy raczej może odpowiedzialnością biegową nas wszystkich. Ktoś może napisać: ale co tu ma do rzeczy odpowiedzialność nas wszystkich? My tylko płacimy,  biegamy i na tym kończy się nasza odpowiedzialność. Orgowie biorą kasę, to niech oni odpowiadają za doprowadzenie naszego miejsca biegania do stanu przedbiegowego.  Z pewnością coś w tym jest. Organizatorzy głównie odpowiadają za to, by nie było takich sytuacji, które przedstawiała pani Radna Halina Owsianna, w Głosie Wielkopolskim, a także podczas rozmowy, którą miałem przyjemność z nią odbyć.

Jeden z komentujących słusznie zauważył, że cała odpowiedzialność za przywrócenie trasy oraz miejsca startu i mety do stanu przedbiegowego, spoczywa na Orgach. Jak najbardziej tak, w końcu oni kasują, oni zyskują, niech oni sprzątają. Jednak może komuś podpadnę, ale pragnę zwrócić uwagę, że my biegający także nie jesteśmy bez winy. Nie raz widziałem w strefach konsumpcyjnych i pijących pełno specjalnie przygotowanych koszy na śmieci, które stały prawie puste, bo większość oblała się wodą, wypiła a kubek, czy co tam pozostało na ziemię. I to często obok śmietnika. Ja rozumiem, że ktoś mógł nie trafić, ktoś pobiegł dalej wypił i w swoim odczuciu nie miał gdzie wyrzucić, to na glebę, bo przyjdzie org i posprząta. No cóż w domu zapewne też zjemy, wypijemy i resztki na ziemię, bo przyjdzie partner czy partnerka, ewentualnie dziecko i posprząta za nas. No cóż, jak dbamy tam mamy i tak mieszkańcy nas oceniają. Kroci mnie, żeby pociągnąć temat głębiej, ale wydaje mi się, że chyba aż tak nie trzeba. Kto domyślny, tego może odrobina refleksji naszą kulturą na trasie biegowej ogarnie.  W moim prywatnym odczuciu nie tylko na Orgach spoczywa odpowiedzialność za taką, a nie inną o nas biegających opinii wśród osób, które nie biegają. Pamiętajmy o jednym: nasze miasto, nasze środowisko, o nas zdanie.


2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
醫學美容 撫平皺紋 BOTOX 肉毒桿菌素
Gość

高能聚焦量超聲波( HIFU )以物理性聚焦集中成一點, 快速穿透皮膚真皮及脂肪層面直達面部表淺肌肉腱膜系統( SMAS )層令其組織細胞分子高速磨擦 , 瞬間升溫至60 -70 度,令整個表淺肌肉腱膜系統( SMAS )受熱收縮,形成熱固化區域, 令結綈組織同時拉緊,達到拉皮防皺及美容效果。SMAZ聚焦超聲波提供了最有效的HIFU能量收緊皮膚及刺激胶原蛋白新生,提升彈性,恢復更緊緻的皮膚和更年輕的美貌。

亮麗持久胭脂膏
Gość

TULIP HIFU療程屬非侵入性及非手術的緊膚修身治療,獲歐盟CE、韓國KFDA、GMP、ISO9001、ISO13485等認證,安全可靠。 Tulip的DUAL HIFU精細技術,對面部和眼部治療特別有效;另外,TULIP FB有的13mm及7mm STAMP蓋印式治HIFU治療頭設計,眼、面以外部位,同時具「造身」效果。TULIP【DUAL HIFU高能量聚焦超聲波平台】【特點】- 非手術、非侵入性緊膚治療- 適用於任何膚色肌膚- 治療更精確、更安全- 備有7mm及13mm治療頭,可收緊腹部、臀部、手臂等鬆弛肌膚 【治療目的】- 緊緻肌膚- 提升輪廓- 減淡皺紋- 重塑輪廓線條- 嫩膚亮肌- 提升下垂眼部- 重塑身體線條 (用於7mm/13mm修身治療頭)- 重點減少脂肪細胞 (用於7mm/13mm修身治療頭)