Narkomani dają w żyłę, a biegacze w nogi

Nie raz się słyszało z tej czy z tamtej strony opinię, że bieganie jest jak narkotyk. Tak samo wciąga, może stać się wewnętrznym przymusem, bez którego podobnie jak narkomani nie możemy żyć. Myślę, że tych porównań może być więcej. Dlatego nie darmo się mówi, że bieganie to jest forma trochę bardziej bezpiecznego i zdrowego narkotyku. No, ale jednak mimo wszystko narkotyku, który uzależnia nas od siebie.

I podobnie jak w przypadku narkotyków bieganie i trening także możemy podzielić na miękki i twardy, chociaż w naszym przypadku określimy go jako lekki i ostry. Jedna trzymajmy się raczej narkotycznych określeń. Miękki trening, to swobodne bez szału tuptanie pozbawione wewnętrznego ognia, dla samego spokojnego biegu. No, ale od czasu do czasu, tak jak narkomanii dają sobie twardo w żyłę, tak my dajemy sobie ostry trening w nogi. Ja osobiście jestem na etapie 3 razy w tygodniu dawania sobie w nogi. Raz są to rytmy, czyli krótkie kawałki tak do 60 metrów sprintu i potem spokojnego zwolnienia i znowu sprintu. Całość wkomponowana z normalny spokojny trening. Potem kolejnego dnia trening interwałowy na zasadzie: minuta ostro na minutę spokojną. No i jutro bieżnia na stadionie i trening tempowy z ustawieniem biegowego tempomatu na ustalonym poziomie czasu na 400 metrowe okrążenie. I tak około 20 kółeczek.

Jestem ciekawy kiedy poczuję różnicę startową. Na razie nic specjalnego in plus się nie wydarzyło. Jednak mam nadzieję, że to dawanie w nogi da w końcu efekt. Tylko niestety należy być cierpliwym i trenować, trenować i jeszcze raz trenować. Niestety bez tego do niczego ciekawego nie dobiegniemy. Oczywiście można biegać dla samego biegania, bez potrzeby czucia i chęci poprawiania czasów, ale na dłuższa metę może się to zmienić w sztukę dla sztuki pozbawionej zbytnego sensu. Chociaż z drugiej strony bieganie dla biegania też może mieć w sobie pewien wcale nie ukryty sensTyle, że trzeba go troszeczkę poszukać.


3
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
美妝熱
Gość

打擊細紋、皺紋與暗沉,展現更年輕的外貌。

送禮
Gość

ALBION員工分享:Ⅰ – 品牌歴史。

少女針
Gość

當蛋白線埋入皮膚後,皮下組織會將蛋白線視為異物,啟動異物反應,因此刺激膠原蛋白生長,且可促進新陳代謝,更新老化肌膚,所以客戶在術後也會發覺膚質變得較透亮白皙。膠原蛋白提拉線像一個“磁力線”一樣,將埋入處附近的肌肉和脂肪固定在原處,不會往下墜,其後會吸引皮下組織往蛋白線集中部位移動,就會逐漸產生提拉的緊實效果。也被用於填充美容的微整形,蛋白線材就好比蓋房子的鋼骨支架,先埋入皮膚當作基底結構,然後再注入好比水泥的玻尿酸或自體脂肪,因為有吸附力不易擴散,就可穩定固定住填充物,讓立體支撐力效果更好。