Jeść czy biegać – oto jest pytanie

No i nadbiegł nam najbardziej jedzeniowy okres w roku. Jakąś taką niepisana tradycją jest, że w święta spotykamy się całymi rodzinami przy suto zastawionych stołach i jemy, jemy, jemy. W zasadzie przez okres dwóch i pół dnia czyli od wieczornej wigilii aż do końca drugiego dnia świąt w zasadzie tylko jemy. O ile w drugi dzień Świąt zdarza się nam jeszcze gdzieś wyjść o rodziny w gości, jakiejś aktywności fizycznej zażyć, to w zasadzie pierwszy dzień Świąt, to dzień po wyzwaniem wielkiego żarcia. Tak w skrócie: my tu jemy, my świętujemy, to czas na wielkie LB połączone z WŻ i pewnym wątkiem metafizycznym. Jestem ciekawy kto rozszyfruje co znaczą LB i WŻ.? Myślę, że to nie jest trudna zgadka.

No, ale takie siedzenie i jedzenie mimo że bardzo tradycyjnie zakorzenione w naszej świadomości, to jednak niesie za sobą pewne minusy. Po prostu siedzimy, jemy, żartujemy, oglądamy TV i pewnym momencie dobiegamy do wniosku, że tak nie można. Kalorie się w nas gromadzą przekształcając w zaciśniętą pełną energii pięść, która domaga się uwolnienia w jednym pełnym ekspresji ciosie wyzwalającym naszą potrzebę wolności i ruchu. Szczególnie dotyczy to tej grupy z nas, która na co dzień stara się jakoś aktywnie urozmaicać swój rozkład dnia. A tu siedzimy, jemy i powoli czujemy potrzebę wyrwania się do naszej pasji. Tylko jak to zrobić?

Czy wypada powiedzieć po sutych posiłkach w dzień po południu czy pod wieczór, kiedy wszyscy już siedzą i odpoczywają, że fajnie jest, ale my idziemy się zrelaksować robiąc nasze kilometry? Nasi najbliżsi są przyzwyczajeni i dla nich to normalne, ale co powie reszta rodziny. Z drugiej strony czy nas to interesuje co oni pomyślą i co powiedzą? No i tutaj pytanie: jest problem czy nie ma problemu, wypada czy nie wypada? Z drugiej strony czy tylko jeść, czy może raczej potuptać? No a jutro rano na 9 Cytadelę i parkrun, by kalorie w grupie parkrun wypalaczy się spotkać. Może być problem ze wstaniem i świątecznym śniadaniem, ale co tam raz się biegnie, a tyle razy je.. Jedno trzeba przyznać, w Święta nas dopada po raz kolejny w życiu hamletowski dylemat. Na szczęście jutro parkrun wybiega z super propozycją, co oznacza, że na 9 rano, mimo że to nie sobota spotkamy się na świątecznym po czy przed śniadaniu. W końcu święta świętami, a pobiegać trzeba. 


5
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
香精
Gość

充滿活力的胭脂顏色,演繹出不同的情感。

美容食品
Gość

立即活化並提亮疲倦的雙眼。

訂書針式酒窩
Gość

介紹肌膚保養系列中的輔助工具。

醫學美容 Laser facial cosmedicbook
Gość

Derma Veil ® 被喻為新世代逆齡完美輪廓塑造,最新一代的PLLA膠原。 2003年獲得Mexican Ministry of Health (SSA)認證及美國FDA出口認證,並於2006年在拉丁美洲及遠東至東南亞地區廣泛使用,多個臨床實例見證能改善老化、遺傳、疾病(如脂肪萎縮)等引起的凹陷問題,其效果備受認同。蘊含兩大活性成分均具有生物兼容性及分解性,可逐步被人體自然分解吸收,有效塑造童顏肌 : 1. 聚左乳酸 (Poly-L-lactic acid / PLLA) : 促進骨膠原生長 2. 甘醇酸(Glycolic Acid ) 使皮膚表皮層黏膠性脂質鬆軟,改善皮膚厚度,加速細胞再生,減少皺紋及疤痕,加強保濕功能,增加光澤,美白效果。 由於甘醇酸分子較小,容易滲透皮膚 治療前: 皮膚的凹陷/皺紋 治療後: 成分被人體吸收、並刺激膠原增生,撫平皺紋及凹陷部位。 注入BOTOX(保妥適)會抑制突觸前膜釋放神經遞質,阻斷乙酰膽鹼(Acetylcholine)的釋放,從而使肌肉張力下降或癱瘓麻痺,皺紋也隨之而逐漸消失。

~Robert_II
Gość
~Robert_II

Biegać 🙂
Oczywiście, że biegać 🙂