Czas powstać z biegowych martwych

Ostatnie tygodnie pod względem biegowym to była kaplica. Może nawet nie kaplica, ale wręcz grób zasypany stanem uszkodzonym, czyli cholerną kontuzją. Praktycznie od miesiąca moje bieganie, to ledwie szczątkowe od czasu do czasu człapanie, przerywane długimi dniami bez biegów. Muszę przyznać, że wpływało to na mnie bardzo frustrująco, o demotywacji życiowej nawet nie wspomniawszy. Próbowałem się jakoś leczyć, czasem na parkrun się udałem i tak to się może nawet nie toczyło, ale raczej kłapało. Niby przerwa coś dawała, ale kiedy próbowałem ruszyć na trasy, wybiegała z tego kupa. Raz czy dwa pojawiłem się nawet na parkrun, ale i tak poprawy samopoczucia nie było. Pokonałem trasę, ale o czasach czy o stanie fizycznym wolę nawet nie wspominać. Mogę napisać, że pod względem biegowym zagłębiłem się we wszechobecnym mule, sięgając wręcz dna. Ba, mogę napisać, że to nie było dno, ale grób, w którym moje biegowe sampoczucie zostało głboko pochowane. Czułem, że to nie to co być powinno.

No i w zeszłym tygodniu postanowiłem podnieść rękawicę i nie na zasadzie, „przeczekać, jakoś to będzie”, tylko podjąć wyzwanie i stanąć do waki z urazem. Dlatego najpierw kupiłem maść na mięsień, a smarowanie wsparłem wizytami u specjalistki od masażu leczniczego. Muszę przyznać, że w odróżnieniu od masażu relaksacyjnego, nie ma nim ani krzty przyjemności i relaksu. Mogę napisać, że wręcz przeciwnie. Pod wpływem działania bardzo mało delikatnych, ale znających się na rzeczy palcy czułem, jakbym zaraz wyleciał w kosmos, po drodze demolując cały gabinet. Przed oczyma przebiegły mi wszystkie gwiezdne konstelacje, a z uszu wyrwał się gwizd, niczym z parowozu. No, ale dotrwałem do końca i muszę przyznać po dzisiejszej drugiej sesji czuję, że jestem gotowy do wybiegnięcia na biegowe trasy obecne założenie jest takie, że jutro ruszam w biegowy tan.

Szczególnie pobudza mnie do tego pogoda, która dzisiaj nadbiegła. Śnieg dla mnie, jako tuptacza stanowi ekstra element motywacyjny. Połączenie powrotu ( mam nadzieję) do stanu przed urazem z urokiem możliwego pokonania kolejnych śnieżnych kilometrów to jest najlepsza dla mnie motywacja do biegania. Tupanie w śniegu, dodaje ognia podczas codziennego biegu. Czas wyrwać się z biegowego grobu. Czas na tupzmartychwstanie. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.