Nie jesteśmy żadnymi Tytanami

Wczoraj pod wpisem o radości biegania w mrozie ktoś na Facebook wrzucił mi komentarz, że jestem wielki. W pierwszej chwili urosłem wypełniony dumą i podziwem do samego siebie. Ach, jaki ja jestem wielki, bo nie boję się biegać w mrozie, deszczu, śniegu i innych, niesprzyjających okolicznościach pogody. Zaraz potem jednak nabiegła szybka refleksja. Jaki ja jestem wielki? Wielcy to są ci, co wygrywają, biją rekordy, a ich skronie są zdobione laurami wielu victorii. Oni owszem są wielcy, a ja? Ja jestem dokładnie taki sam, jak ten człowiek, który ten wpis wrzucił. Nie wyróżnia mnie nic wyjątkowego. Biegam na miarę moich możliwości, a te nie są niczym szczególnym. Jestem zwykłym, przeciętnym biegaczem, na którego poziomie może biegać około 30 procent społeczeństwa, a 50 procent może biegać z pewnością dużo lepiej. Dlatego też ani ja, ani około 70 procent z nas nie jesteśmy żadnymi tytanami biegania. Jesteśmy dokładnie takimi samymi ludźmi, jak ci, którym się wydaje, że jesteśmy wyjątkowi.Jedyna różnica polega na tym, że nam już się chciało wyjść i coś zmienić w życiu, a innym jeszcze nie. Oczywiście są i osoby, którym nigdy się nie będzie chciało, ale każdy czy też każda ma swoją karmę. Z drugiej strony, jeżeli ktoś zaczyna nas postrzegać, jako wielkich czy też wyjątkowych to znaczy, że sam w swojej duszy czy też umyśle budzi powoli potrzebę, by stać się takimi samymi jak my. Bo jedynym co nas wszystkich ogranicza są nasze własne, przez nas samych postawione barykady i zasieki.

Owszem są wśród nas herosi biegania, którzy uzyskują wyniki, o których większość z nas nawet nie może śnić, ale nie ma jakiegoś sztucznego muru między nami. Z większością tych wielkich mistrzów też możemy sobie normalnie pogadać. No, ale wracając do rozpoczętej myśli. My nie jesteśmy ani herosami, ani tytanami, ani kimś wyjątkowym Nam tylko po prostu zachciało się zmierzyć z samymi sobą. A stanąć na tym polu, w tej właśnie walce każdy może. Jeżeli już ktoś zaczął nas podziwiać i uważać że jesteśmy tytanami, to jest idealny moment by sam sprawdził, ile tej wyjątkowości jest w nas, a ile w nim samym. Zapraszam na biegowe ścieżki. Tak naprawdę wystarczy tylko chcieć. I to wszystko. I tak naprawdę to każdy może buegać, podobnie jak może jeść, pić, rozmawiać czy oglądać telewizję. To jest taka sama czynność, jak każda inna i nie wymaga od osób biegających żadnej wyiątkowści czy inności. Każda z osób biegjących jest dokładnie taka sama, jak osoby, które nie biegają. Z tą może różnicą, że jedni biegają szybciej, a inni wolniej.


3
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
微晶線拉提
Gość

水磁場升級再進化!提供史前無例的72小時保濕續航超循環能量,肌膚水亮彈嫩無極限

儀器
Gość

介紹底粧系列中的粉底産品。

醫學美容 Co2激光脫癦 cosmedicbook
Gość

通過水光療程抑制黑色素細胞生長的成分注射到真皮層,減少黑色素形成,淡化黑斑色素沉澱,從而達到美白祛斑的效果 療程特色 :可配搭多元化產品來量身訂做不同療​​程計算機化規格,操作方便,容易控制可調節進針深度,精準注射於目標的肌膚層 每針的注射劑量相等,達到均勻注射 一次平均5點注射,可縮短療程時間 採用31號細針頭,幾乎看不到入針點 降低疼痛、瘀血、腫脹及不適感 使用靈活度高,可複合式搭配針劑,量身訂製療程