Gdyby zawsze się tak chciało, jak czasem się nie chce

Podejrzewam, że jest to problem, który wielu, jak nie zdecydowaną większość z nas dotyka. I nie ma tutaj znaczenia, jak tak naprawdę mocna i płonąca jest nasza pasja. Oczywiście piszę tutaj o tym przeklętym biegowym leniu, który dookoła nas niczym upiór krąży raz na jakiś czas wskakując nam na kark. Powód, czy raczej przyczyna tych wskoków może być różna. A to pogoda nie taka, za zimno, za ciepło, za ponuro, a to boli głowa, palec, noga, a to ważnie życiowe sprawy do zrobienia. Można napisać, że są momenty, kiedy każdy powód jest dobry, który może robić za wymówkę bez zwalania na to paskudne „ nie chce się”. I co w takiej sytuacji robić, kiedy coś takiego się stanie. I tutaj mamy tak naprawdę dwa rozwiązania. 

Pierwsze jest łatwe i proste, a przy okazji bardzo polityczne. Można je określić prosto: mi nigdy nie odpuszczamy, nie ma że boli czasem musi, a my i tak pójdziemy biegać. Bo nic nas tak naprawdę zatrzymać nie może. My jesteśmy twardziele i nic nas zatrzymać nie może. Jednak prawda czasem bywa okrutna. Bardzo często bywa tak, że „nie chce” jest zdecydowanie silniejsze od „chce”I co w takiej sytuacji? No cóż życie tak naprawdę to nie jest bajka i czasem warto powiedzieć „nie”, a nie pchać się na siłę do biegania. Nie warto przełamywać na „chama” swoich słabości, bo czasem warto się zatrzymać, a nie podążać do przodu. Dlatego nie bójmy się naszych słabości i przyznania do nich. Jesteśmy tylko ludźmi i nic tego nie zmieni. Dlatego powinniśmy potrafić sami przed sobą się przyznać do tego, że nam się nie chce i nie bać się tego przyznania. Nawet jeżeli raz czy drugi się nam to przytrafi, to z każdej słabości wstaniemy silniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Bo tak naprawdę każda słabość może zostać przekuta na siłę i moc, która w nas będzie zawsze płonęła. A nawet jak czasem przygaśnie, to jeżeli damy mu odpocząć, a nie podrzucali podpałki na siłę, to potem jeszcze mocniej zapłonie. A rzucana na siłę podpałka może tak naprawdę tylko zagasić płonący w nas ogień. Podsumowując, a w zasadzie nawiązując do tytułu wpisu można napisać, że kiedy nas dopadnie “niechciejstwo”, to jest ono zdcydowanie silniejsze od chciestwa i ma w sobie taką moc, ż trudno z nim polemizować. Gdyby nam się zawsze tak chciało, jak w najsilniejszym momencie się nie chce, to bylibyśmy tytanami biegania. Tyle, czy byłoby to tie dobre? W końcu wszyscy Tytani i tak zakończyli w Tartarze.


5
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
型男
Gość

迅速卸妝的同時,也去除不需要的角質。讓肌膚變得光滑柔順又明亮,無添加油的水感卸妝精華。

改善黑眼圈問題
Gość

替音波淨膚儀設計的洗面慕斯質地綿密。

全港首部 Venus Fiore閨密儀 RF射頻 私密緊緻療程
Gość

激光是單一波段的光能 , 在同一時間發射 , 光線能量較為集中 , 能深入皮膚打擊患處之異常色素或血管 , 溫和地刺激皮膚內的骨膠原更生, 新生的骨膠原令您的膚質光澤柔嫩 , 煥然一新 , 抗老效果顯著。有效治療色斑(雀斑 , 太陽斑 , 咖啡斑 , 太田痣 , 紋身) , 血管問題 (葡萄色斑 , 微絲血管擴張) , 膚色不均 , 皮膚鬆弛 , 毛孔粗大 治療後皮膚會出現短暫的紅腫 , 要注意防曬及遵照醫生指示護理皮膚

Wealth Link Credit 富通信貸 » 專業信貸
Gość

免壓力測試,按揭不限物業種類,最高可按足8成,轉按低息保證! 淨供息樓花按揭. 免審查個人信貸. 全期定息按揭. 輕鬆套現.

機械人自動回覆
Gość

擴充套件多樣化