Bieganie dla zdrowia, mody czy na pokaz

To, że Polaków ogarnął szał biegowy nie ulega żadnej wątpliwości. Takiego „wysypu” biegających, jaki obserwujemy w ostatnich latach nasz kraj jeszcze nie widział. Do tego setki, jeżeli nie tysiące biegów zorganizowanych. Nie ma weekendu, w czasie którego nie ma przynajmniej kilkudziesięciu startów w całym kraju się odbywających. „Problem” zaczynają zauważać także i nie biegający, którzy analizują by odpowiedzieć na pytanie: po co, na co i dlaczego. Niedługo zaczną powstawać całe opracowania naukowe oraz próby wykorzystania potencjału biegających do jakiś wyższych celów.

Szaleństwo biegowe różnie jest oceniane przez osoby, które nie biegają. Wszyscy próbują odpowiedzieć na to wieczne pytanie, a w zasadzie pytania, które postawiłem parę wersów wyżej. Elaboratów na temat co nam daje bieganie stworzono ich tyle, że nie zamierzam ich powtarzać. Wiadomo, że motywem przewodnim jest zdrowie, chociaż z tym tak naprawdę różnie bywa i w zależności od biegowego zaangażowania czasem się okazuje, że wcale nie jest ta różowo z tym zdrowiem i bieganiem. Wiadomo, że jak jest szał, to jest to w jakiś sposób związane z modą na bieganie, która bez wątpienia obecnie panuje. Bieganie jest modne, jako pewna forma uzależnienia, podobnie jak kiedyś było modne palenie, czy inne formy takiego czy innego spędzania czasu. Tak trochę na zasadzie: cała Polska biega, to biegam i ja. Proste przesłanie, które wielu z nas przyświeca. I nie ma w tym nic złego, bo moda na różne rzeczy była, jest i zawsze będzie.

Ostatnio ktoś mi napisał krytyczny komentarz, że biegamy na pokaz. Oczywiście w sensie negatywnym, że to płytki szpan. A ja sobie dumam, co w tym złego, że ktoś biega na pokaz? Że chce pokazać innym, że on też biega, a jak on biega, to znaczy, że każdy może biegać. Odpowiem krótko: i bardzo dobrze, że ktoś biega na pokaz. Bo tak jak napisałem, tu nie chodzi tak bardzo o to by pokazać, że jak wszyscy to ja też, tylko wręcz ukazanie, że jak ja, to znaczy że każdy. I kto wie, czy osoby, które atakują biegających tak naprawdę nie boją się, że one też by mogły zacząć biegać i w ten sposób odrzucają od siebie myśli, o możliwych zmianach w swoich życiu. Bo z jednej strony dążymy do zmian, a z drugiej strony boimy się ich, że coś zmienią w tym wygodnickim życiu, które obecnie prowadzimy. Dlatego tak naprawdę, jak dla mnie nie ma żadnego znaczenia dlaczego ktoś biega i jakie ma motywacje. Ważne, że postanowił czy postanowiła zmienić coś w życiu i wyrwać się z skorupy, w które tak łatwo zgnuśnieć. A dlaczego, po co i na co? A członek to kogo obchodzi. Każda osoba ma swoje indywidualne motywacje. Nic nikomu do tego. I to by było na tyle w temacie biegania na pokaz.


6
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
咖啡因
Gość

眼袋下移、眼袋回推、眼袋手術、眼袋淚溝手術、淚溝、蘋果肌、內開法脂肪下移筋膜修補等一些詳細敘述或似是而非或有爭議的事項。

天然
Gość

如何聯絡ALBION香港。關於ALBION和産品的常見問答。

Zostavax 康柏苗 ( 蛇針 )
Gość

「 生蛇 」( 醫學名稱是 『帶狀疱疹』Shingles ) 是由水痘病毒引起的疾病。水痘癒合後,病毒在神經細胞潛伏多年,日後隨時重新激活後導致的帶狀皮疹,就是「 生蛇 」。因此,凡感染過水痘的人,都有機會「 生蛇 」。病發時,身體某一部位會感到內疼或劇痛,通常是臉或背部及腰部的一側;這時由於病毒從脊髓處沿其中華一條神經擴散到身體以及去到連接的皮膚表面,形成紅疹及小水疱。帶狀疱疹疫苗Zostavax康栢苗 (蛇針)能助減低「 生蛇 」的機會,有效預防: 「 生蛇 」( 帶狀疱疹 ) 成效高達 70% 「 生蛇 」的後遺神經痛:即使紅疹痊癒,神經痛還可以持續數月或數年。年紀越大,持續有後遺 神經痛風險越高 「 生蛇 」引起的急性及長期痛症 不適用人士: 曾對疫苗成分包括明膠( Gelatin ) 及紐奧黴 ( Neomycin ) 有過敏性休克反應的人士 有原發及繼發性免疫系統問題的病患者,或正服用抑鬱免疫系統藥物(如高劑量膽固醇)的病人 患有肺結核,正發病及未經治療人士 孕婦

神敷
Gość

『薄膜型╳ 保養系』隨心所欲訂製專屬睫毛長度根根分明的完美睫毛彷彿戴上假睫毛般的濃密大眼隨心所欲訂製專屬睫毛長度刷出讓人無法移開視線的動人眼眸

Wealth Link Credit 富通信貸 » 樓宇按揭
Gość

破產前 (即頒布破產前) 案件分析 : 向您講解各項會受破產影響的問題 (新借貸款、物業、保險單、銀行戶口、退休金、工作、家庭等)。並分析您現在所有債項詳情及現時被追收欠債情況,並提供適當對策。 入紙申請 : 可即日宣誓申請文件並入紙法院排期破產耹訊。 追債問題 : 即時通知債權人破產呈請,停止追數滋擾。 戶口凍結 : 申請解凍銀行戶口,取回被凍結的薪金。 初步訊問表 : 當中部份問題,難以回答,而胡亂作答,會引至被檢控。我們會協助回答訊問表內各方面的問題。 收支申報 : 懂得申報支出就可保留全部或大部份收入來生活。我們會協助你爭取最多生活支出,滿足你的需要

醫學美容 ORION擊退紅血管
Gość

SMAZ換能器傳送更穩定,更安全,更有效,和疼痛更少的HIFU能量。 SMAZ不需要應用較高的能量便可到達浅肌肉腱膜層。主要治療:-抬頭紋 -眉間紋 -鼻樑紋 -魚尾紋 -法令紋 -淚溝 -木偶紋 -垂直唇紋 -嘴角紋 -頸紋