Nasza nie tylko narodowa parkrunplozja

Na początku jak zawsze w tym miejscu i czasie. E-megasport z jednej strony może faktycznie lepiej nie wiedzieć, z drugie mogłoby to być ciekawe pole do przebadania.

To, że bieganie jest modne nie trzeba chyba nikogo przekonywać. I to w zasadzie nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie odbywa się co miesiąc dziesiątki tysięcy biegów, w których startuje kto wie czy nie miliony biegających. Dlaczego jest taki szał na bieganie? Może dlatego, że jest to jedna z najprostszych form pasji nie wymagająca zbytnich nakładów, ani przygotowań. Nie musimy od razu rzucać się na jakiś wypasiony sprzęt. W zasadzie chyba każdy ma w domu jakieś buty, dres, a jeżeli nie to kupić na początku coś niedrogiego w tym obszarze nie jest żadnym problem. W każdym praktycznie sklepie sieciowym jest jakiś kącik biegowy, gdzie ktoś świeżo zarażony tupbakcylem może się zaopatrzyć.

No, a kiedy już zaczynamy trenować, biegać, to w pewnym momencie chcemy więcej. Już samo bieganie pod domem nie starcza. Pragniemy spotykać się różnych biegach zorganizowanych z takimi samymi jak my sami zapaleńcami. Dlatego bieganie stało się nie tylko pasja, ale także biznesem. W zasadzie możemy nawet pobiec dalej ze stwierdzeniem, że bieganie to niemal religia. W końcu też wiele imprez w niedzielę się odbywa. Tylko w naszym kraju mamy setki, jak nie tysiące różnych biegów zorganizowanych, gdzie wystarczy mniejsze lub większe wpisowe wpłacić i można startować. Jest to taki nasz biegowy ołtarz w świątyni biegowej umieszczony, gdzie biegacze niczym po komunię biegową zdążają, by nakarmić swojego biegowego bakcyla. No a jak ołtarz i świątynia biegowa, to trzeba do tupskarbonki datek, czy jak kto woli ofiarę złożyć Bardzo chlubnym wyjątkiem na ołtarzu biegowej pasji są biegi parkrun.

Muszę przyznać, że jest to chyba jeden z najbardziej rozwijających się projektów biegowych. Kiedy zaczynałem moją biegową pasją w kraju mieliśmy 5 lokalizacji parkrun, a na całym świecie w 11 krajach koło 800, może 850. To był październik  2012 roku. Teraz po 6 latach parkrun działa już w 17 krajach w 1450 lokalizacjach, gdzie pobiegło do tej pory prawie 214 tysięcy osób. Tylko w w naszym kraju z 5 liczba lokalizacji wzrosła do 53, w których pobiegło do tej pory prawie 43 tysiące biegających. I nic nie wskazuje, by miało się to zatrzymać. W końcu parkrun można zorganizować wszędzie, począwszy od Warszawy, gdzie mamy ich cztery, Wolbrom, Żary, Działdowo do Chrzanowa, skąd „pohazi moja babiczka”  czy nasza bliziutko położona Dąbrówka. Nie ma chyba tak rozwijającego się projektu biegowego jak parkrun. Zawsze w sobotę o 9, zawsze 5 kilometrów i zawsze za darmo. I można mówić że to bieg drugiej kategorii dla biedaków, których nie stać na pakiet. Mam to w poważaniu, gdyż żaden inny projekt biegowy nie ma takiej mocy motywacyjnej. Bo trzeba co sobotę rano wstać i do swojej lokalizacji się udać. No chyba, że trzeba udać się do pracy, ale to siła wyższa.. Parkrun to nie tylko bieg. To styl życia, to coś nieokreślonego, co trudno gdzieś indziej znaleźć. Na zdjęciach ten wpis prowadzących wrzuciłem dwa wielkie parkrun wydarzenia: jedno to zdjecie z RPA, gdzie w North Beach wzięło udział ponad 2000 uczestników, a drugi nasza poznański 1 Bieg Powstania Wielkopolskiego, a który także odbył się jako parkrun, gdzie wystartowało prawie 1100 uczestników. I oni  wszyscy musieli się zmieścić na 5 kilometrach.


2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
隆乳腋下疤痕
Gość

關于Ion Magnum技術: 它的作用是加快脂肪代謝而轉化成肌肉。專業設計的微電流模擬大腦到肌肉的正常神經傳導。乙醯膽鹼及ATP(産生能量的物質)都是由神經末梢釋放的。神經元共振導致神經末梢持續不斷的釋放ATP,甚至能達到正常釋放量的500。 Ion Magnum應用的是世界定級的神經生理學技術,它加快脂肪燃燒的速度,增强肌肉收縮,提高基礎代謝率(指的是你靜息狀態下消耗卡路里的速率)。複雜的微電流包含2000次與正常生理過程的相互作用,由此達到人體自然狀態下所不能達到的效果。它可以加快能量的轉化,增强體力和運動能力。 Ion Magnum目前由位於英國的創新科學研究中心開發、製造,該中心是由歐盟提供資金支持的。該設備及其組件均是由英國頂級的科學家手工製作的。該産品有CE標志,CE標志是歐洲共同市場的安全標志。 Ion Magnum基於最新的起搏器技術。

毛髮醫學科
Gość

它讓神經原在常規的緊張鍛煉中進行共振燃燒,由此帶來健身運動所無法達到的效果。Ion Magnum複雜的振動波是基于於二十多年對神經原燃燒信號的研究手工製作的。 設備製造者的臨床研究結果顯示,30分鐘的治療相當於在健身房10個小時的運動,可以燃燒高達5000卡路里的熱量。其他臨床研究顯示肌肉生成的速度以及脂肪(表面脂肪以及深部脂肪)减少的速度相應都比運動的效果更好。對於Ion Magnum沒有進行理療的部位,甚至會有抗衰老防氧化的效果。 有受試者治療一次之後同一個部位减掉了3-4英寸(不像其他减肥治療中宣稱的那樣,一次治療减掉了5英寸,但那是全身20多個部位加起來减掉的尺寸)。同時,它還可以减掉脖子和下巴的脂肪,讓你的雙下巴消失 . 每次治療需要25分鐘。治療前後的效果非常明顯,而且會持續1-2天。要想達到更好的效果,最好接受1-2個小時的治療。