Szybciej zacząć czy wcześniej skończyć

Na początku jak zawsze w tym miejscu i czasie. Wiesławie, samą przyjemnością było wrzucenie informacji o Waszej inicjatywie parkrun wzbogaconej lotniczym smaczkiem. Super, że piloci także pobiegną i że będzie taka godna oprawa. Trzymam kciuki za powodzenie pomysłu.

No właśnie, to jest pytanie które wiele osób z pewnością nurtuje. Która z tych dwóch wymienionych w tytule opcji jest dla nas lepsza. Wiadomo, że każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Kiedy szybko zaczynamy, to od razu wchodzimy na najwyższy z możliwych szczebli wysiłkowych. Od początku jesteśmy w ogniu, zanurzeni w upływających sekundach, których nie możemy zliczyć. Pożeramy kolejne chwile w naszym ognistym, trudnym do uchwycenia przez innych rytmem. Jesteśmy jakby na innej orbicie, gdzie wszystko ma zupełnie inny smak. Tyle, żeby szybko zacząć, trzeba mieć w sobie moc, by utrzymać ten stan zaczęcia i nie wypaść z gry przed czasem, bo nie daliśmy rady, gdyż sił zabrakło. Może się okazać, że w przypadku zbyt mocnego początku, za szybko wystrzelamy się z całej naszej mocy i sił zabraknie, a przed to skończymy przedwcześnie, a to w żadnym życiowym przypadku nie jest wskazane.

Drugim omawianym dzisiaj przypadkiem jest sytuacja, że za szybko skończymy. Tutaj mamy tak jakby także dwie możliwe sytuacje. Pierwsza, że kończymy szybciej, ale w sposób zaplanowany, bo dotarliśmy do końca zgodnie z naszymi zamiarami, ale że wcześniej czy szybciej to trudno lub dobrze. Druga, ma miejsce wtedy, kiedy kończymy nie tylko zbyt szybko, ale jeszcze w sposób, który jest całkowicie poza naszą kontrolą. I w takiej sytuacji możemy śmiało napisać, że robi się nam pewien i to wcale nie mały problem. W zasadzie możemy napisać, że zarówno przedwczesne czy zbyt szybkie skończenie, to jest to samo, ale nie końca.

Przedwcześnie kończymy w sytuacji, kiedy mamy koniec, zanim dotarliśmy do celu zamierzonego, a zbyt szybki koniec oznacza, że główny, czy też zaplanowany cel osiągnęliśmy, ale trochę za szybko i w sposób pozbawiony kontroli. Różnica jest drobna, ale uwierzcie mi bardzo zasadnicza i mogąca mieć bardzo duży wpływ na całe nasze występujące po tej sytuacji życie. No, ale żeby nikt nie miał zbytnio świntuszych  myśli, cały czas piszę tylko o bieganiu. No, powiedzmy, chociaż raczej w tym przypadku napiszmy. Chyba jednak pójdę sobie pobiegać.


5
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
皂球
Gość

滋潤富含油脂的身體乳霜能軟化乾燥肌膚,絲滑的質地讓肌膚立刻吸收。

醫學美容 Derma Veil 童顏針 cosmedicbook
Gość

Ellanse洢蓮絲(依戀詩)是一款荷蘭與英國共同研發的的新型真皮填充劑,是由30的25-50微米(µm)的聚己內酯(polycaprolactone, PCL)完美微型正圓晶球,以及70的PBS-生物降解材料(carboxymethylcellulose, CMC)製成的凝膠體,這些成分都是通過FDA(美國食品藥品監督管理局)和歐洲CE認證的安全成分,在人體內水分和二氧化碳作用下可以完全被分解吸收和排出的安全物質,對人體不會產生過敏反應,因此治療前不需經過敏檢測,在使用上幾乎不產生副作用。

美肌優惠
Gość

ALBION香港官方網站。産品資訊、品牌快訊、専櫃資訊。

Wealth Link Credit 富通信貸 » 立即申請
Gość

為您提供多元化樓宇按揭貸款方案、物業估價、按揭評估及計算機,助您挑選最合適的按揭計劃,讓您置業更有預算。了解更多渣打樓宇物業按揭服務。

Corrin Brash
Gość

Hello, all is going sound here and ofcourse every one is sharing data, that’s really fine, keep up writing.