Rano trzeba wstać…

Wolna sobota godziny poranne. Oczywiście w zależności od tego, co kto rozumie na godziny poranne. Jak dla mnie jest to w tygodniu godzina w okolicach piątej, w sobotę między 6 a 7 rano. Wstawać w wolny dzień o takiej porze? Ktoś w tym momencie zapyta: co normalny człowiek w wolny dzień w tych godzinach robi? Oczywiście, że śpi. A co nasza radosna grupa kilkuset tysięcy osób w kilkunastu krajach na całym Globie rozsianych robi? Oczywiście wstaje i do swojej zaplanowanej i wybranej na ten dzień lokalizacji parkrun się udaje. I nie ma, że oczy ciężkie, że się nie chce. I co z tego, że budzikom śmierć… wstać trzeba.

Więc zrywamy się łóżka, oczy blokujemy zapałką… nie zapałka nie utrzyma opadających powiek. Tu musi być coś bardziej wytrzymałego na kształt słupa walcowatego, czy jakiekolwiek innego z czego zrobionego?  W najgorszym razie z aluminium, a w optymalnym ze stali hartowanej wykonanego, które opadające z siłą wodospadu powieki będzie mógł utrzymać. Potem idziemy do łazienki wpatrując z niewiarą w stojącego po drugiej stronie lustra zaspanego gościa z podkrążonymi oczami, który patrzy na nas z wyrzutem, niewiarą, zgrozą oraz czymś tam jeszcze.

No, ale co tam, nie ma że boli. Przełamujemy naszą psychiczną fizyczną i każdą inną blokadę, myjemy, coś tam zjemy, chyba że ktoś woli na czczo ( słyszałem o takich przypadkach), a następnie w podskokach,  niczym te skowronki, czy może raczej skowrony zajączki, jelonki ( w końcu żony i mężowie same lub sami w domach zostają),  pędzimy, by w wiadomym miejscu, o wiadomej, porannej godzinie się spotkać pod hasłem masochiści wszystkich krajów łączcie się. W takim dniu, jak dzisiejszy najlepiej właśnie widać, ile wspólnego ma bieganie z masochizmem.  Ale co tam masochizm i wieczny oraz nieustający brak snu. Jak co pośpimy w czasie biegu. Byłoby to nawet ciekawe doświadczenie. Coś jak Roch Kowalski w Potopie, o którym pan Zagłoba powiadał że śpi nawet gdy szarżuje, a budzi się dopiero gdy piersią w pierś przeciwnika uderzy. My też pobudkę byśmy mieli dopiero, kiedy mety byśmy mijali i token lub medal mieli otrzymać.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o