Zachlapani w biegu

Trzeba przyznać, że końcówka jesieni i początek zimy obojga wyznań, czy też wskazań (astronomicznej i kalendarzowej) zaserwowały nam istny kalejdoskop pogodowy. Mieliśmy praktycznie wszystkie możliwe główne rozwiązania jesienno-wiosenno-zimowe, które w naszej strefie klimatycznej występują. Był i śnieg i mróz, i deszcze oróżnym stopniu natężenia, temperatury od minus do plus włączenie z zerem, jak isłońce powodujące roztopy.

No i kiedy dzisiaj pierwszy dzień zimy przywitał nas iście wiosenną pogodą, jak co sobotę spora grupa zapaleńców wykorzystała niecnie sytuacje, by od przedświątecznych obowiązków chociaż na chwilę  z domu się wykpić. W końcu Święta nie uciekną,a parkrun jest tylko o jednej godzinie i w jeden dzień tygodnia, co nasze rodziny dzielnie ( mam nadzieję znoszą). Tak więc w przerwie pomiędzy sprzątaniem,zakupami, gnieceniem, smażeniem, przypiekaniem, przypalaniem i innymi takimi różnymi zdarzeniami, które w przedświątecznym szale się nam przytrafiają spora grupa fanów parkrun z ponad 1700 miejsc w 20 krajach udała się na swój  jak co tydzień, sobotni poranny obowiązek.

Tak jak napisałem u nas Poznaniu piękna zachlapana po roztopach wiosna nam zapanowała.I mimo takich w sumie mało zachęcających do biegania warunków pogodowych i obowiązkówrodzinnych, to jednak się wyrwaliśmy i swoje pobiegliśmy. Co prawda tu i ówdziew kałużę wbiegliśmy, gdzieś z błockiem sobie nożną pionę przybiliśmy, ale wmniejszym lub większym stopniu zachlapania do mety dotarliśmy. A następnieszybko zeskanować, do domu i za….my bo Święta się same nie przygotują. Tak sięzastanawiam czy zazdrościć tym, którzy z takich czy innych przyczyn Świąt nie obchodzą,czy im trochę współczuć. W końcu każda osoba ma swoją karmę życiową i prawo do wyboru własnej drogi przeżycia tych lat, co na tym padole łez są nam przypisane. Dlatego niech się każda czy każdy tak do nadchodzących Świąt szykuje, jak mu czy jej  światopoglądowe sumienie nakazuje. Na koniec pytanie na skojarzenia: ktoś załapie skąd tytuł? Co przerobiłem? Taka muzyczno-literacka zagadka. 


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o