Kto pobiegnie dla WOŚP?

Przed nami kolejny wyjątkowy weekend, ze szczególnym wskazaniem na niedzielę. To właśnie wtedy odbędzie się 27 już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo rządowego hejtu i kłód rzucanych pod nogi przez partyjny władający nam  aktyw, z roku na rok Akcja rośnie w siłę, czego efektem są za każdym praktycznie rokiem podbijane, zebrane kwoty. Czy to jest potrzebne i co daje, myślę że pytanie nie na miejscu. Pamiętam, kiedy rodziła moja córka ( 20 lat temu), to w szpitalu ma oddziale dla dzieci było bardzo dużo urządzeń ze znakiem, że zostały zakupione przez Orkiestrę. Powiedzmy sobie szczerze, Orkiestra jest nie tylko krajowym fenomenem, nad którym łamią sobie głowy najmądrzejsi z mądrych nie zdając sobie sprawy z jednego, ale jakże prostego faktu. Mimo naszych podziałów, mimo pędu konsumpcyjnego i wszechobecnego egoizmu, większość z nas chce pomagać, czuję taka potrzebę, by chociaż w ten jeden, szczególny dzień być lepszym, pomagać innym i chociaż na chwilkę zaspokoić głód altruistyczny w duszach nam płonący.

W ramach Akcji jak zwykle odbędą się także biegi podczas których biegający będą mogli wesprzeć akcję. W Poznaniu  po raz dziesiąty, jubileuszowy odbędzie Bieg charytatywny “Policz się z cukrzycą” w ramach 27. Finału WOŚP. Ma zwrócić uwagę na poważną chorobę jaką jest cukrzyca.
Nie ma on formy rywalizacji lecz wspólnego zebrania i pokonania w dowolny sposób trasy o długości 2,6 km, można biec albo iść więc nieważne ile kto ma lat i jaką ma kondycję. Tu wszyscy są zwycięzcami! Więc zakładajcie wygodne buty i widzimy się na starcie 13.01.2019 przy CK Zamek o godz 12.00 .

Oczywiście nie tylko w Poznaniu pobiegniemy. Główny bieg odbędzie się w Warszawie, ale w całym kraju osoby biegające będą mogły akcję weprzeć. Jak mam być szczery z największą przyjemnością udam się pod Zamek, by sobie w spokoju ducha potruchtać. W tym roku można napisać, że znowu będzie w Akcji pewne ukryte przesłanie polityczne. Wszyscy, którzy nie zgadzają się partyjnym jednowładztwem w stylu PRL, którym współczesna władza trąca będą mogli w ten prosty, ale jednocześnie pożyteczny sposób swoje veto zgłosić. Tak na marginesie życzę wszystkim, by ich bliscy nie musieli korzystać z pomocy sprzętu zakupionego przez Orkiestrę, ale dobrze że jest taka akcja, która pomaga tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o