Nie ma że zimno, nie ma że mróz, do biegania pupcie rusz

No i się nam zrobiła zima. Tak trochę nagle w naszej części kraju i niespodziewanie temperatura opuściła plusowe rejony i zbiegła poniżej zera. Co prawda nie mamy takiego pogodowego hardcore jak to pokazują w innych częściach naszego kraju, ale co mróz chwycił to trzyma. Z drugiej strony wbiegamy w środkowy miesiąc zimy, czyli ten najbardziej zimowy, więc kiedy zima ma chwycić, jak nie teraz. No i niestety, albo stety ( jak kto woli) chwyciła i mocno trzyma. Dzisiaj rano mamy minus osiem, czyli ciepło zupełnie inaczej.

Co my, biegający w takie mrozy robić możemy. Na razie, póki jest mniej niż minus dziesięć, to w sumie dla rozgrzania ciała i ducha codzienna przebieżka być musi. Z racji, że zimno, to ta przebieżka polega nawet na szybszym przebieraniu nogami, niż podczas normalnych, czy raczej plusowych stanów pogodowych. W końcu jak jest zimno, to dla rozgrzania trzeba biegać szybciej i w sumie takie bieganie w mrozie daje przynajmniej w moim przypadku wcale nie mniejszą, jeżeli nie większą frajdę niż podczas dodatniej pogody. Oczywiście my możemy się w taki sposób mądrzyć, gdyż nie ma u nas takiego pogodowego prawie Armagedonu, jak widzimy na obrazach w innych częściach naszego kraju. Ktoś może powiedzieć, że przy minus paru i czarnej nawierzchni dróg to każdy może biegać, ale pobiegaj sobie gdy niw dość że mróz, to jeszcze sypie, ślizgawica i ogólnie zimowo na maksa. W takich warunkach to biegają tylko prawdziwi biegowi twardziele.

No, ale mimo zimy, mrozu, nawet śniegu bieganie w takich warunkach ma prawdziwy urok. Tak w skrócie, wtedy hartuje się nasz tupduch, a w duszy płonie ogień biegowego pożądania. Teraz właśnie jest idealna pogoda i warunki do biegania. Wiec nie czas to na strach przed pogodą, kiedy zwierzaka na dwór się nie wygoni. Zwierzaka owszem nie, ale dla nas to idealny czas by naprawdę zabrać się za bieganie. Ktoś w końcu musi po tym dworze śmigać. Jak nie pochowane w swoich kryjówkach zwierzaki, to chociaż my. I niech nam ta wizja przyświeca. Bo bieganie zimą w mrozie i śniegu piękne jest.


3
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Sławek
Gość
Sławek

OLE !