Jak to jest z tym bieganiem zimą

No i nadciągnęła  nam prawdziwa zima. Może jeszcze nie przez wielkie i grube Z, ale już z pewnością z. No i jak to zimą bywa jedni dalej biegają, inni na wiosnę w domowych pieleszach czekają. Muszę przyznać, że ostatnio rzuciło mi się w oczy kilka tekstów jak powinniśmy prawidłowo i z regułami sztuki biegać zimą. Trzeba przyznać, że porad jest tyle, że hohoho, albo i jeszcze więcej. Praktycznie każde szanujące się źródło biegowe  rzuca nam przed oczy bardziej lub mniej do siebie zbliżone zasady, techniki jak biegać zimą, by wszystko było dobrze.

Głównie oczywiście nacisk jest kładziony na to jak się ubierać i w co się ubierać, na jaką się przerzucić dietę, ale i na to jakie formy treningu przyjąć za bardziej skuteczne i nam przydatne podczas mrozu. Jak ktoś zechce zapoznać z poradami mądrych biegowych głów to serdecznie zapraszam. Oto tylko kilka rybek na szybko wyciągniętych z oceanu biegowej zimowej wiedzy: http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/1,105609,19551710,bieganie-zima-kompendium-wiedzy.html czy dalej:

https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/treningi/bieganie/bieganie-zima-jak-biegac-na-mrozie-zeby-nie-zachorowac-aa-8DdR-mq3U-76qU.html albo

https://www.fit.pl/bieganie/jak-biegac-zima/15944/

coś dla początkujących

Jest to tylko szczyt góry z poradami dotyczącymi zimowego biegania, ale wszystkie inne krążą mniej więcej dookoła tego samego, tylko że trochę inaczej w słowa są ubrane, aby wyglądało że zawierają w sobie coś innego. Jak mam być szczery ( nie ujmując nic nikomu ) jak dla mnie nic co by w jakiś sposób mnie poruszyło. Jest dla mnie logiczne, że trzeba się ubrać cieplej, a bieganie dopasować do warunków. No, ale wiadomo że ja jak zwykle po mojemu, ale jak ktoś preferuje zasady obowiązujące przestrzegać, to serdecznie zapraszam do korzystania z wiedzy ekspertów.


1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maciek
Gość
Maciek

A może zamiast cytowania innych autor napisałby jakie sam stosuje zasady biegania zimą. W końcu paroletnie doświadczenie ma.