W bieganiu trudno jest fantazjować

Nie da się ukryć, że my faceci mamy w sobie naturę fantastów. Nie wiem, jak to u Pań wygląda, bo trudno od nich w tym temacie, coś wyciągnąć, ale my panowie uwielbiamy udowadniać wszem i wobec jacy to jesteśmy wspaniali cudowni, i jakie przewagi w życiu osiągamy.

Szczególnie uwielbiają koloryzować wędkarze, oraz panowie przechwalający się swoimi miłosnymi podbojami. Te dwa obszary to pełne uwolnienie wyobraźni. W naszych opowieściach zmieniamy się w Don Juana lub Casanovę przed którym żadna pani nie potrafi się oprzeć. Chociaż tutaj opowieści dziwnej treści snuje pewien typ panów, którzy faktycznie mają w sobie pewien magnetyzm i na jego podstawie budują legendy, przy których prawdziwi Casanova czy Don Juan to ledwie „pikusie”

 Ale tutaj to jeszcze nic w porównaniu z opowieściami wędkarskimi. Jak się spotkają wędkarze i zaczną opowiadać o swoich wyprawach na ryby, to dopiero się dzieje. Tutaj złapane płotki, ukleje czy okonki zmieniają się w liny, karpie, sandacze, szczupaki, a nawet sumy. I to takie o godnej wadze i rozmiarze. W takich rozmowach trwa prawdziwe przebijanie się swoimi osiągnięciami.

Niestety albo i „stety” w naszej biegowej pasji to nie przejdzie. Możemy co prawda opowiadać jakie to kilometry robimy, ale jak nie udowodnimy tego na endomondo, to i tak co najwyżej w odpowiedzi ujrzymy tylko dyskretne wzruszenie ramionami. Tak samo trudno fantazjować na temat osiąganych czasów, bo jak staniemy na starcie jakiegoś zorganizowanego biegu, to i tak wszystko się wyda. Zresztą w bieganiu jakoś mało kto ma chyba w sobie potrzebę fantazjowania. No, bo po co? I tak nie da się prawdy przed innymi ukryć, zresztą jakoś mało która osoba czuje w sobie potrzebę robienia lepszego biegacza niż biegaczki niż jesteśmy w nimi rzeczywiście. Są mistrzowie biegania i są tuptacze i jakoś mało który tuptacz czuje w sobie potrzebę robienia przed innymi mistrza. Nie piszę oczywiście, że nie wśród nas fantastów, ale jak na razie jeszcze nikogo takiego nie spotkałem.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o