Wielu ma już numer… mam i ja

Mamy już środek zimy, więc należy już jakoś plan biegowy na rok zacząć sobie ustawiać. Czy chcemy coś planować, czy poważniej startować, czy raczej tylko a muzom tuptać sobie pod domem. Do tego jeszcze klasyczne parkrun, ale to wiadomo, nie wymaga żadnego wysiłku zapisowego, wystarczy tylko być i biec. No, ale takie luźne tuptanie jest fajne, ale warto rok jednym czy dwoma trochę poważniejszymi startami sobie urozmaicić. Nie do końca ciągnie mnie już by poza Poznaniem za biegami się uganiać. W końcu lata nie te, by gdzieś tam na koniec kraju, albo i jeszcze dalej się wybierać. Teraz już trochę bardziej wygodna natura się objawia. Oznacza to, że pobiec owszem, ale gdzieś względnie blisko, co by nie jeździć tak, gdzie rogaty dobranoc mówi.

W kwietniu po raz 12 w Poznaniu zostanie zorganizowany półmaraton. Biegłem w nim już, a może dopiero 2 czy 3 razy, więc postanowiłem znowu się zapisać. Może i pod względem organizacyjnym żadnej części ciała mi nie urywa, ale na w miarę przyzwoitym poziomie, a przede wszystkim pod nosem. No i się zapisałem a więc i numer otrzymałem. Jak widać na fotce wpis ten prowadzącej mam numer 5 tysięcy dwieście z hakiem, co oznacza że zapisy spokojnie, bez jakiegoś ognia się toczą. Biorąc pod uwagę, że limit zapisów jest na poziomie 12.000, a mamy na razie niecałą połowę, to sam jestem ciekawy czy do granicy limitu dobiegniemy. Odnoszę dziwne wrażenie, że raczej jakoś trochę zapał zapisowy nam opadł. A może się mylę. Jeszcze dwa tygodnie najniższej opłaty startowej.

Dlatego jak ktoś chętny, to szczerze zachęcam. W Poznaniu w sumie fajnie się biega, po tak znanych nam kątach. Do tego jeszcze jest jeden, może trochę złośliwy, ale zawsze plus. Znowu komuś podpadniemy. W końcu wszyscy biegający wku..iają kierowców, wku…iam i ja… A tak na poważnie, mam nadzieję że tym razem mało ludzi zapomni o tym że jest bieg i nie będą się samochodami przez miasto przedzierali. W każdym razie stojącym zawsze miło pomachamy…


2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Slawek
Gość
Slawek

To na rozgrzewkę przed 1/2 polecam 9 Stęszewski Bieg Przełajowy który odbędzie się 6 kwietnia