A kibicom wstyd….

Dzisiaj chciałem na chwilę zatrzymać się na temacie, który jest bliski wszystkim kibicom Kolejorza w Poznaniu, jak  i w całym kraju. Powiedzmy sobie szczerze, co by  nie mówić Kolejorz jest jednym z najbardziej popularnych klubów w naszym kraju, którego zagorzali, nie obawiam się napisać, że nawet fanatyczni kibice dla swojego Lecha wszystko zrobią. Jak podawała dwa lata temu Gazeta Wyborcza: „W Polsce bojówkarze Lecha przez lata byli niepokonani w ustawkach, czyli walkach z chuliganami innych drużyn, które odbywały się w lasach, na łąkach, z dala od stadionów. Poznaniacy uchodzą w tym środowisku za najbardziej brutalnych, ale także honorowych. I tak na przykład kopanie jest dozwolone, ale bez skakania po przeciwniku, nie wolno używać narzędzi, nie wspominając o maczetach, z którymi biegają kibole w Krakowie.”

Powiedzmy sobie szczerze, dla takich kibiców ich drużyna, która nie walczy o najwyższe laury w kraju to jest wstyd i poruta. Dlatego dla tych kibiców trenerzy ich drużyny albo są prawdziwymi Bogami, albo powodem do wstydu, hańby i drogą do wyzywania i obrażania. Dlatego wśród trenerów Lecha mamy takich, za których pamięć kibice są w stanie dać się pociąć, a i są tacy, którzy mają u nich, że tak delikatnie napiszę bardzo niskie notowania. Na ławce trenerskiej Lecha mieliśmy wielkie nazwiska, ale posiadanie takiego nazwiska wcale  nie znaczy, że dany trener poradzi sobie w Poznaniu. A cierpliwość nie jest mocną stroną ani Zarządu Kolejorza, o kibicach już nie wspomniawszy.

Muszę przyznać, że kiedy usłyszałem, że Adam Nawałka został trenerem Lecha, to miałem bardzo poważne wątpliwości do zasadności i sensu takiego ruchu. Powiedzmy sobie szczerze, Krakus w Poznaniu może mieć problemy by sobie poradzić. Tutaj nie tylko potrzeba wiedzy czysto piłkarskiej, nosa oraz tzw szczęścia. Tutaj trzeba rozumieć te nasze poznańskie niuanse psychologiczne, których Krakusowi trudno ogarnąć. Dlatego podchodziłem z dużą rezerwą w temacie naszego nowego trenera. Wielkie nazwisko w Poznaniu nie zawsze się sprawdza. No, a kibicom na razie zostaje wstyd. Tym bardziej, że czasem nasi kibice o innych różnie piszą więc teraz ci inni mają radość, w możliwości pociśnięcia Lechowi…


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o