Wiosenne bieganie zimową porą

Niby jeszcze mamy środkowy, więc wydaje się, że najzimniejszy miesiąc zimy, a przez co całego roku, a pogoda zrobiła się nam iście wiosenna. Słoneczko, temperatura w dzień na poziomie 10 plus, więc nic tylko na ogrzewaniu oszczędzać…ale nie tylko. W taką piękną wiosenna pogodę, kiedy wrócimy po pracy do domu, to aż grzech, wstyd ( kto jakie określenie woli) w domu siedzieć.

A kiedy w taką piękną pogodę wychodzimy nasze kilometry tuptać, to aż serce, dusza oraz rozum w jednym radosnym rytmie się połączone. Powiedzmy sobie w porze zimnej zimy, to zwykle przynajmniej jedna trzecia wymienionego powyżej tercetu naszej woli zgłasza przeciwko takiemu bieganiu protest. Oczywiście zwykle jest to rozum, ale zarówno serce, jak i dusza potrafią w większości przypadków przekonać rozum do biegania. Gorzej, jeżeli za bieganiem przemawia tylko serce lub tylko dusza ( powiedzmy sobie szczerze, serce jest zawsze za), ale to rozum ma jest nas zwykle siłą przewodnią i to on jak nam powie nie, to trudno reszcie jego logiczne argumenty obalić. No, ale zawsze można próbować. Podobnie jest także w środku upalnego lata. W takich ekstremalnych, biegowych przypadkach zawsze nasz rozum jakieś logiczne veto postawić może przeciwko całej reszcie trudno odpowiednie kontrargumenty znaleźć i jeżeli nie pobiegamy na zasadzie: „pieprzyć logikę, pasja ponad nią”, to mogą wystąpić klasyczne tup-kłopoty.

No, ale kiedy przybiega taka pogoda, jaka ostatnio na dworze nam panuje, to aż cała dusza raduje. Wracamy do domu, na dworze ciepło i przyjemnie, to nawet w czterech ścianach się nie chce siedzieć. Od razu się przebrać i radośnie swoje kilometry robić. W taką pogodę jest czas, kiedy nasz akumulator biegowej pasji w pełna się ładuje i potem będzie nas mógł pociągnąć, przez te trochę gorsze dni. Dlatego przebijając klasyka można napisać:” hej kto biegacz ten na trasę, kilometry śmiało rób, takim hasłem cnej podniety nasza pasja płonie znów…” Myślę, że chyba każdy odkrył tekst źródłowy mojej przeróbki.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o