Zdrada w bieganiu

Dzisiaj tak troszkę z innej bajki. Może i trochę przewrotny tytuł i mimo niby jednoznacznego odbioru można tak naprawdę dwojako go odbierać. Owszem może i być przypadek, że dzięki bieganiu i zdrada w związku może się przydarzyć, ale zwykle przyczyna jest dużo głębsza, a bieganie tylko może pomóc tą przyczynę ozdobić w szatę faktycznej fizycznej zdrady.

Ale jak pisałem, to jest tylko wprowadzenie, gdyż nie o tej zdradzie dzisiaj chciałbym pisać. O niej może napiszę jutro, bo już jakieś wizje w moim zakrzywionym umyśle się tworzą. Dzisiaj o zdradzę samego biegania. Powiedzmy sobie szczerze, że spora grupa nas biegających w zasadzie jest wierna tylko jednej życiowej pasji. Oczywiście są ludzie renesansu, którzy żonglują pasjami niczym żongler na scenie piłeczkami, ale mimo wszystko wydaje mi się, że większość z nas jest wierna jednej…pasji ( a zapewne nie tylko pasji). No, ale człowiek mimo wszystko ma w swojej naturze pewne ciągoty do zdrady. Nie jest to może godne pochwały, ale niestety taka już jest nasza natura. Dlatego od czasu do czasu zdarza się nam zamiast bieganiu innej rozrywce sportowej się oddać. I tu nie ma znaczenia jaka to dyscyplina. Może to być piłka, siatka, kosz czy nawet szachy. I co ciekawe niby, że fakt takiej zdrady ma miejsce, to nie wiąże się to z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.

Ba, wręcz przeciwnie bardzo często jest, że jeżeli od czasu do czasu zamiast codziennej przebieżki oddamy się innej dyscyplinie, to wręcz może mieć to bardzo pozytywny efekt dla naszej głównej pasji. I co najciekawsze jest w tym to to, że nasza główna pasja wcale nie jest zazdrosna o to, że raz na jakiś czas podziałamy na innym pasjonackim polu. Wręcz to może wzmocnić naszą główną pasję i dodatkowo obudzić jej ekstra głód. Dlatego jak mamy czas i możliwości udać się od czasu do czasu ze znajomymi na inne sportowe pole, to czyńmy to bez oglądania się za siebie. Z pewnością bardziej nam to pomoże niż zaszkodzi, gdyż taka forma zdrady tylko może nam dać dodatkowego ekstra kopa.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o