Przedstartowa improwizacja biegacza amatora

Pod jednym z ostatnich wpisów na Facebook jeden z takich biegaczy z krwi i kości, który już faktycznie wie, o co w naszej pasji napisał, że kiedy przygotowuje się do startu w biegu zorganizowanym, to zawsze wg ustalonego planu, rozpiski, czyli zgodnie z pewną zewnętrzną wizją. Owszem, przyznam że takie rozpiski to super sprawa, gdyż aż budują w nas psychicznie swoim profesjonalizmem, tworząc w nas przekonanie, że biegając wg określonego, sprawdzonego schematu, wypróbowanego na wielu z pewnością prostą drogą doprowadzą nas do wyznaczonego, określonego celu.

Sam kiedyś biegałem dzięki takim poradom i wyniki były jak na mnie super, tyle że chyba jednak nie spełniały oczekiwań osoby, która się mną opiekowała. Uznaliśmy, że jestem zbytnim indywidualistą, który nie może się wbić w określone ramy treningowego rytmu, no i znowu zostałem sam na placu boju. No może nie sam, bo z moją pasją, no ale w jednej fizycznej osobie, w której niecierpliwy tłum się gromadził. No i tak sobie biegałem, jak biegałem, tyłem jak tyłem, a wyniki spadały na łeb i szyję, aż wreszcie postanowiłem wstać i podjąć walkę z samym sobą. No i w efekcie waga zaczęła spadać, wyniki się poprawiać, ale czasu do maratonu coraz mniej. Od czerwca zacząłem się względnie ostro przygotowywać do maratonu, ale zgodnie ze swoimi wizjami. Oczywiście się one w jakiś sposób oparte na tym co mi Andrzej kiedyś podsyłał, ale dopasowane do moich własnych założeń pewną wizją budowanych. No i biegam, zwiększam odległości, stosuje różne dodatki, ale można napisać że to jedna wielka biegowa improwizacja biegacza amatora. Mistrz kiedyś stworzył inwokację, ja tworzę improwizację:

Maratonie, moje ty wyzwanie, Ty jesteś jak zdrowie,

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie

Kto cię przebiegł.

Dziś mękę i urok w całej twej ozdobie,

Piszę i opisuję bo przygotowuję się ku tobie I tak  dalej mógłbym pobiec, ale wolę nie, bo mogłoby to stanowić obrazę uczuć patriotyzmem mistrza Adama rozpalonych


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o