Mój mały Skowronek poleci…

Na początku, jak to zwykle w tym miejscu i czasie. Robercie dawniej poznany wielkie dzięki za kolejne info na temat Skowronków. Certoipus, coś jest w tym co piszesz, że popołudniowe, a w zasadzie wieczorne bieganie kiedy już ciemno i zimno wymaga pewnego samozaparcia. Ale strasznie pomaga w życiu. Przejdę do tego tematu w jutrzejszym popołudniowym wpisie. Postanowiłem zadać kilka pytań mojej córce, co myśli na temat wylotu. Nie muszę chyba dodawać, że jestem trochę nerwowy. Moja mała córeczka poleci gdzieś tam na inną półkulę, bez mojej opieki. A ja zostanę i będę mógł jej chronić. No, ale nie puścić? Postanowiłem jej zadać parę pytań:

Od kiedy śpiewasz w Skowronkach?

D: Śpiewam w Skowronkach od 8 lat. Śpiewałam w małych Skowronkach, czyli najmłodszej grupie. Były pierwsze koncerty, piosenki jednogłosowe, repertuar typowo dziecięcy. Miałam już całe 9 lat więc byłam zdania, iż powinnyśmy mieć w repertuarze bardziej dojrzałem utwory. Dlatego przeniosłam się do starszej grupy, czyli Skowroneczków.

Ok, my jesteśmy laikami, powiedz co to są piosenki jednogłosowe?

D: Są to otwory śpiewane jednym głosem, tzn cały chór śpiewa to samo

Co było dalej?

D: Dalej, jak już wspomniałam były Skowroneczki z repertuarem dwugłosowym, czyli byłyśmy podzielone na soprany i alty. Miałyśmy wtedy kilka koncertów w ciągu roku, ale tylko w Poznaniu. W Skowroneczkach śpiewałam podobnie w Małych Skowronach jeden rok i przeniosłam się do grupy najstarszej.

Czyli rozumem, że wtedy zaczęło się poważne śpiewanie?

D: Zgadza się, liczba koncertów zdecydowanie wzrosła, pojawiły się także wyjazdy zagraniczne. Zaczęłyśmy śpiewać utwory czterogłosowe.

Opowiedz trochę o waszych wyjazdach?

Trudno powiedzieć w kilku zdaniach, gdyż każdy wyjazd jest inny, wyjątkowy i niesie ze sobą różne nowe doświadczenia i przeżycia. Jestem dumna z Grand Prix w Macedonii, super było w czasie dwóch wyjazdów do  Anglii oraz  upalnej Hiszpanii. Byłyśmy także w Niemczech,

Jesteś przed najważniejszym wyjazdem w życiu. Jak to odbierasz

Jestem bardzo podekscytowana i dumna z  osiągnięć mojego chóru. Sądzę że ten występ otwiera dla nas nowe możliwości, ponieważ pozna nas więcej osób i staniemy bardziej nie tylko w Europie, ale także za oceanem.

Powodzenia, trzymam kciuki z nerwowym ojcowskim spojrzeniem

Jak podają portale Gazeta.pl oraz Onet.pl

“Podczas koncertu zabrzmią jednak nie tylko polskie kolędy w pięknych opracowaniach kompozytorskich na chór, ale również kolędy francuskie czy skandynawskie. Druga część koncertu zostanie natomiast poświęcona głównie muzyce współczesnej – po to, by pokazać różne oblicza oraz możliwości wokalne i muzyczne naszego zespołu” – dodała.

Wśród prezentowanych utworów znajdą się m.in. kompozycje Martena Janssona ze Szwecji, jazzmanki Lisy Young z Australii oraz polskich twórców – Bartosza Banasewicza i Grzegorza Miśkiewicza.

Wraz z chórem wystąpią także dwie solistki. Jedną z nich będzie sopranistka, zajmująca się opieką wokalną w chórze i jedna z najwybitniejszych polskich wykonawczyń muzyki dawnej – Marzena Michałowska. Drugą będzie mezzosopranistka mieszkająca na co dzień w Nowym Jorku – Monika Krajewska. Obok wokalistek wystąpią także instrumentaliści – na fortepianie zagra Czesław Łynsza, na instrumentach perkusyjnych – Beata Polak.

Poza koncertem w Carnegie Hall zespół wystąpi także w nowojorskich kościołach, m.in. w St. Stanislaus Kostka Church oraz w Welte Hall na Central Connecticut State University. Łącznie Skowronki zaśpiewają w Stanach Zjednoczonych czterokrotnie. Ostatni występ odbędzie się 20 grudnia w Church of the Annunciation w Nowym Jorku.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,19287890,poznanski-chor-dziewczecy-skowronki-wystapi-w-nowojorskiej-carnegie.html#ixzz3tHsQdFd2


4
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
下垂
Gość

CLINIQUE 倩碧線上購物官網。瀏覽Clinique倩碧官方網站,了解更多線上購物、護膚、彩粧、香氛及禮品詳情。通過過敏性測試,百分百不含香料。

伊澤靚
Gość

YouTube – ALBION肌膚保養四步驟

醫學美容 CO2 Laser 祛痣祛疣 cosmedicbook
Gość

「 生蛇 」( 醫學名稱是 『帶狀疱疹』Shingles ) 是由水痘病毒引起的疾病。水痘癒合後,病毒在神經細胞潛伏多年,日後隨時重新激活後導致的帶狀皮疹,就是「 生蛇 」。因此,凡感染過水痘的人,都有機會「 生蛇 」。病發時,身體某一部位會感到內疼或劇痛,通常是臉或背部及腰部的一側;這時由於病毒從脊髓處沿其中華一條神經擴散到身體以及去到連接的皮膚表面,形成紅疹及小水疱。帶狀疱疹疫苗Zostavax康栢苗 (蛇針)能助減低「 生蛇 」的機會,有效預防: 「 生蛇 」( 帶狀疱疹 ) 成效高達 70% 「 生蛇 」的後遺神經痛:即使紅疹痊癒,神經痛還可以持續數月或數年。年紀越大,持續有後遺 神經痛風險越高 「 生蛇 」引起的急性及長期痛症 不適用人士: 曾對疫苗成分包括明膠( Gelatin ) 及紐奧黴 ( Neomycin ) 有過敏性休克反應的人士 有原發及繼發性免疫系統問題的病患者,或正服用抑鬱免疫系統藥物(如高劑量膽固醇)的病人 患有肺結核,正發病及未經治療人士 孕婦

Wealth Link Credit 富通信貸 » 集團簡介
Gość

除一般大型屋苑外,村屋、丁屋、唐樓、附有租約之物業、車位、工商樓宇及舖位等均接受按揭申請,亦接受高樓齡物業的按揭申請。