Co daje podejście psychiczne przed startem w maratonie?

Wiadomo, że w obecnym  tygodniu płonę w każdej chwili moim tuptającym płomieniem. W najbliższą niedzielę po raz 4 w życiu stanę w tłumie ponad 7 tysiącach biegających,  by z Królewskim Dystansem 42 kilometrów się zmierzyć. I tak sobie myślę, czy powinniśmy się obawiać takiego startu, czy raczej podbiec na luzie, na zasadzie będzie co będzie pobiegnę i będzie git, albo ok albo jeszcze lepiej.

No właśnie nastawienie psychiczne, jakie powinno być? Zgodnie z zasadami afirmacji, powinniśmy wierzyć, że wszystko będzie dobrze, że się ułoży, pobiegnie, a nasz czas spowoduje, że nasza szczęka  w podziwie opadnie. Afirmacja nas uczy, że pozytywne myślenie, daje pozytywne efekty. Zgodnie z jej zasadami powinniśmy stanąć w strefie startu z przekonaniem, że wszystko będzie super, a nawet lepiej i nic złego nas nie spotka, bo nie ma prawa. Jesteśmy Królami Wszechświata, a on kładzie nam się u stóp. Pobiegniemy, przebiegniemy i na luzie do mety dotrzemy. I nie ma prawa być inaczej. Myślenie innymi torami jest głupotą i szaleństwem.

Tak właśnie wygląda  spojrzenie optymisty wierzącego w moc afirmacji. Pytanie, czy przed startem w maratonie, ono się może przydać, czy może wręcz odwrotnie, jako podejście przepełnione pychą zostanie potraktowane i surowo na trasie się na nas zemści? No właśnie, jak podejść a w zasadzie podbiec przed startem? Z szacunkiem, pokorą, lekkim strachem, czy może właśnie z pewnością siebie trochę nawet z pychą graniczącą? Jak mam być szczery, trudno mi napisać, które podbiegnięcie jest lepsze.

W moim odczuciu pokora, szacunek i obawa jest konieczna, ale istnieje ryzyko, że zmieni się w strach i przegramy już na starcie. Tak więc przyznaję, że nie mam zdania w tym temacie. Uważam, że każdą czy każdego z nas niech prowadzi jego własna prywatna droga od startu do mety bez żadnej fałszywej nutki prowadzącej.To będzie nasza niedziela, nasz bieg, nasz czas. I nic więcej nie będzie się liczyło. Dla jednej osoby pokora i szacunek to podstawa, dla innej pewność siebie i duchowa gwarancja sukcesu. Tak jak jesteśmy różni, tak połączeni w niedzielę jedną myślą staniemy na starcie. I niech ta myśl nas prowadzi. A jaka? To chyba każdy i każda wie.

Tak sobie myślę, że jest jeszcze jedna możliwość nastawienia psychiczno-fizycznego. Podejść w stanie wskazującym na zasadzie „ ale o co chodzi? A co ja robię tutaj?”.  A potem ruszyć i w nastawieniu radosnego upojenia do mety dotrzeć. Bo co w takim stanie może nas niemiłego spotkać? No, ale to już kwestia psychiki i nastawiania do życia.


5
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
收毛孔
Gość

高效修護眼霜集中持久為眼周肌膚傾注水分,賦予水凝明眸的亮肌效果。

Wealth Link Credit 富通信貸 » 居屋/公屋 業主貸款
Gość

您是否曾經渴望尋找一個適合自己需求的靈活樓宇按揭計劃?歐力士是您最好的選擇。我們提供多樣化的按揭計劃,包括住宅、商用、工業物業。我們的專業團隊會應 …

醫學美容 ION MAGNUM cosmedicbook
Gość

來自瑞士的Teosyal®透明質酸,是由世界第三大以透明質酸為基礎的TEOXANE藥廠研發。Teosyal ®Redensity II® 是專門為眼部肌膚而設計的透明質酸。屬於半鏈結透明質酸的Redensity II® ,輕微吸濕力可減少水腫。 半鏈結透明質酸的柔軟度較高,於注射之後不會產主粒狀問題。可撫平中度皺紋,主要用於淚溝、額紋、手部填充、木偶紋、豐唇、耳珠、太陽穴、人中、面頰填充、虎紋

~Robert
Gość

Hura wczoraj mieliśmy najwięcej biegaczy na parkrun w całym kraju. Łódź nas goniła ale zatrzymała się na 199 biegaczach a u nas było 202 😉 Plus 11 wolontariuszy.

~Robert_II
Gość
~Robert_II

Jak to ostatnio napisał nasz kolega, który tu już nie zagląda, Robert brawo Ty, brawo My.