Czy istnieje syndrom zmęczenia biegowego?

Na początku jak zwykle w tym miejscu i czasie. Robercie dłużej znany, może i każdy może stanąć sobie z gitarą akustyczną czy bębenkiem na chodniku wygrywają rytm biegnącym. Ale w sytuacji kapel, to jest potrzebne i odpowiednie nagłośnienie i zazwyczaj jakiś podest, a to już bardziej skomplikowany proces i robić taką samowolkę, to chyba nie godzi. Ale jak ktoś chce, to nie ma sprawy robimy kapelę obstawiamy kilka miejsc w Poznaniu i codziennie w różnych godzinach dajemy koncerty. Ja w razie czego mogę robić na wokalu. Nikt tego nie zdzierży, a szczególnie straż miejska, gdyby chciała nas usunąć.

Tak sobie zerkam, na to co ostatnimi czasy mnie dopadło i się zastanawiam czy można powiedzieć o syndromie zmęczenia biegowego. Zerknąłem tu i tam i znajdowałem głównie teksty na temat przetrenowania w treningu biegowym. Jak podaje stronahttp://portalaktywni.com/aktualnosci/przetrenowanie-w-treningu-biegowym/ :

 Przetrenowanie ma zawsze negatywny wpływ na jakość naszego biegowego występu, ale na dłuższa metę jest również szkodliwe dla zdrowia. Rozpoznać je można po tym, że coraz wolniej robimy postępy, a nasz organizm zamiast nabierać formy – słabnie. Objawami przetrenowania są:

– ponadprzeciętne zmęczenie i ból lub napięcie mięśni,

– problemy ze snem,

– skłonność do infekcji i kontuzji,

– wahania nastroju i problemy z motywacją,

– brak miesiączki …

– przyśpieszone bicie serc

Kiedy analizuje zachowanie mojego organizmu, to nic z tych rzeczy nie ma miejsca, no może brakiem miesiączki, ale to niespecjalnie mnie martwi ( oczywiście taki żarcik, gdyż dotyczyło to kobiet, ale specjalnie usunąłem dla motywu sensacyjno-obyczajowego). Zresztą pod względem biegowym czuję w sobie taki  ogień i moc, jakich jeszcze nigdy nie czułem. Tutaj jestem przygotowany że aż pragnę moje obecne możliwości wykorzystać i wypróbować.  Ale jednak coś jest na rzeczy. Jeszcze kilka tygodni czy miesięcy temu, gdyby coś stało na drodze mojej wyprawy biegowej, to stawałbym na głowie, by przeszkodę odsunąć, usunąć i w ogóle zamieść po dywan. A teraz? Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że jednak do Krakowa nie będę mógł pojechać, bo coś mi na drodze może stanąć? I co? Zamiast w szaleństwie organizacyjnym się zanurzyć zmiatając przeszkody z drogi, to podchodzę z lekko fatalistyczną postawą. Tak na zasadzie: jak jest mi pisane pojechanie do Krakowa i start w maratonie to fajnie, a jak nie to w końcu nic się nie stanie. Tyle jeszcze potencjalnych biegów przed nami. A jak w ogóle odechce mi się biegać i pisać? No cóż są różne inne życiowe pasje, którym można równie dobrze się oddawać. Tak, biegacz amator fatalista, a może tylko lekko zniechęcony? Sam nie wiem, ale takie kryzysy każdą czy każdego z nas dopaść mogą. Jest też opcja np. na tydzień, dwa czy nawet trzy odpuścić, zamilknąć ze skrobaniem, bieganiem i trochę sobie odpocząć. Na razie ciągle jestem w cyklu treningowym zgodnym z rozpiską, którą otrzymałem. Bo nie wiem, a póki nie wiem, to muszę robić tak, jakbym jechał. Dlatego na szybko odpowiadając na różne komentarze na różnych portalach wrzucone: łączenie przetrenowania z syndromem biegowego zmęczenia jasno i zdecydowanie odrzucam.

Odpowiadając na pytanie: czy istnieje syndrom zmęczenia biegowego? Myślę, że nie warto ubierać ideologii i wielkich słów do naszej pasji. Każda czy każdy z nas ma czasem wszystkiego dosyć, ale nie ma spółkować i ubierać to w wielkie słowa i albo na chwilę zamilknąć, albo wziąć się ostro do roboty.


7
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
牙齒保養
Gość

為唇部注入水份,水嫩保濕的潤色護唇膏

雙眼皮腫
Gość

控油,讓肌膚保持無油光的霧面質感。

改善
Gość

全「身」趨勢!LSD真空無痛技術,無需使用冷凍啫喱,比傳統激光脫毛更安全,更舒適,更快捷。腿部背部永久脫毛,只需15分鐘!最快激光脫毛科技 配以22x35mm 及 9x9mm 治療機頭,比其他品牌之24mm為大,覆蓋肌膚範圍更廣。 因而更能縮短療程時間及次數。專為亞洲皮膚而設 因應不同膚色設定不同能量,無論膚色較深或較白均適用 最舒適及最有效的激光脫毛體驗 (與755nm及1064nm作比較) 設真空脫毛技術 LUMENIS LightSheer® Desire 激光脫毛儀備有真空脫毛技術,令激光能量更集中聚焦,達至更快及更有效之療程效果。

隆乳
Gość

防曬粉 BB粉底霜 亮麗柔滑打底乳液 亮麗柔滑控油打底乳液 有機幹細胞修護CC霜 潤澤防曬底霜 礦物質潤澤慕斯 礦物質奇幻粉餅 礦物質蜜粉 完美礦物粉底 控油定妝蜜粉 高清控油粉餅 控油蜜 保濕滋潤噴霧 有機抗氧爽膚噴霧 有機抗敏保濕

機械人自動回覆
Gość

數據量度

~Robert_II
Gość
~Robert_II

Masz prawo być trochę zniechęcony czy podmęczony, w końcu wczoraj przekroczyłeś 200 000 (słownie: dwieście tysięcy) wizyt 🙂
Gratulacje 🙂

~Robert
Gość

Każda z 200.000 wizyt po kolei bardzo zmęczyła autora 😉