A teraz jemy, ach jemy …węglowodany

Wczoraj zgodnie z założeniem wybrałem się na Śródkę na trening tempowy. Od jakiegoś czasu odpuściłem sobie jazdy na bieganie oraz generalnie po mieście samochodem, tylko jak na wpierającego transport miejski mieszkańca naszego miasta jeżdżę po mieście komunikacją zorganizowaną.  Co prawda mam kilka przesiadek, gdyż wpierw muszę autobusem, potem tramwajem, ale duchowy luz i pozbawiony wyklinania na innych kierowców i przepełnionych fantazją wtargania na jezdnię pieszych jest w mieście bezcenny. No więc podszedłem na przystanek grzecznie czekając na autobus. Ku mojemu zdziwieniu nagle kawałek za przystankiem stanął samochód, którego kierowca machał w moim kierunku zapraszająco. Podszedłem i wszedłem do środka W samochodzie siedział pan, obok którego siedziała kilkuletnia, maksymalnie ciut ponad 10cio letnia dziewczynka.

No i zaczęliśmy rozmawiać, oczywiście o bieganiu, ale nie tylko. Okazało się, że pan jest głównie triathlonistą i podczas ostatniego triathlonu na olimpijskim dystansie  w Poznaniu po pływaniu był w pierwszej setce, po rowerze w pięćsetce, a jak określił „poległ” na bieganiu. Co to oznaczało wolałem nie pytać, ale biegowo sobie daje radę, gdyż na poznańskiej połówce dobiegł do mety z nawet przyzwoitym czasem. Może 2 godzin nie udało się złamać, ale jak widać jego silną stroną jest bieganie i pływanie.  Od czwartku, czyli dzisiaj zaczyna trenować z córką, która wystartuje w najbliższym Colour Run. I tak sobie rozmawialiśmy, a kiedy nie chcąc być gburem chciałem opowiedzieć coś o sobie, okazało się, że nie muszę, gdyż pan czyta mojego bloga. I tu mi szczęka wyjątkowo opadła. Rozumiem, że od czasu do czasu na moją stronę wbiegają znajomi czy to z parkrun czy innych biegów, którym się pochwaliłem, ale że „obce” osoby i do tego bieganie traktujący jako dopełnienie swojej prawdziwej pasji, to mnie zdrowo zażyło. Oczywiście nie muszę dodawać, że życzę córce radosnego, kolorowego biegu, a panu dalszych sukcesów triathlonowych.  Powiedzmy sobie szczerze, biegać to może każdy, ale start i ukończenie triathlonu, to już zupełnie inna bajka czy para kaloszy, chociaż bardziej pasuje trampek, slipów i koła rowerowego. Dlatego głośno w tym miejscu krzyczę: powodzenia, a córka niech kolorowo Colour Run zakończy.

Na Śródce byłem w okolicach 19.30 i stadion tętnił pełnią sportowego życia. Na murawie biegali piłkarze, a na bieżni dookoła niej śmigali szybciej lub wolniej biegacze. Po rozgrzewce ustawiłem się na starcie i zacząłem moje kółka robić. Jedno po drugim mniej więcej w stałym rytmie, ale niestety troszkę w rytmie opadającym, więc niestety tempo mi trochę spadało. Może nie były to wielkie spadki, ale nie do końca mnie osiągane wyniki satysfakcjonowały.No i czułem się lekko słaby. Muszę przyznać, że byłem trochę zaniepokojony, gdyż start za parę dni, a jak słaby jak po zdrowo zakrapianej imprezie. Czy by być bardziej polityczny jak niemowlę.Po treningu usłyszałem od Andrzeja, że to normalne, gdyż ostatnie dni byłem bez węglowodanów, a bez nich biegać się nie da. Teraz do startu mam się opychać węglowodanami, by w Krakowie niczym ta tykająca bomba węglowodanowa pełną mocą eksplodować.Tylko trzeba znaleźć “bezpieczne” produkty węglowodanowe, po odpuszczeniu tego, który sam z siebie to jeden wielki węglowodan czyli cukier. O ile rzecz jasna pojadę do grodu Kraka, gdyż mam w tym zakresie niemałe wątpliwości.  Jak podaje portal  sfd.pl : Węglowodany są zdrowe dla układu trawiennego, lecz konsekwencje ich nadmiernego spożywania są już dla organizmu bardzo niekorzystne – zwłaszcza otyłość i cukrzyca, które pociągają za sobą kolejne, bardzo poważne schorzenia. Popularnym źródłem węglowodanów są ziarna: zboża, ryż, kukurydza, nasiona roślin strączkowych: groch, fasola, bób, soczewica, soja oraz rośliny okopowe: ziemniaki, buraki cukrowe.  Czyli będę żarł pyry, jak na klasycznego mieszkańca Pyrlandii przystało. Ale posypie je ryżowym sosem.

Mimo spadków szybkości, nie zmienia to mojego nastawienia do śmigania po bieżni na Śródce. Przeżycia i wrażenia bezcenne i jedyne w swoim rodzaju. No i jak Andrzej napisał, nie był to bieg tempowy, tylko bieg ciągły w drugim zakresie, cokolwiek to oznacza. W każdym razie brzmi fajnie, bardzo mądrze, a do tego wpada w ucho,


5
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
美肌
Gość

溫和且能徹底潔淨的洗面膠,適合一般至乾性肌膚。

濕疹
Gość

介紹彩粧系列中的眼彩産品。

眼睛
Gość

拉皮原理、拉皮種類、前額拉皮、抬眉手術、傳統前額拉皮、內視鏡前額拉皮、直接抬前額拉皮、改良式髮際線拉皮、五爪拉皮術等一些相關議題、似是而非或有爭議的事項的披露與討論。

醫學美容 NEAUVIA——新型第二代透明質酸 cosmedicbook
Gość

激光無創熱作用模式精準作用於陰道粘膜層、肌層,使陰道組織發生新生改變,修復由於順產而引起的損傷,解決一系列產後女性生殖系統常見問題。私密緊緻作用原理:刺激陰道粘膜固有層、粘膜肌層,使其膠原纖維、彈性纖維大量增生重塑;彈性纖維網修復,陰道收緊 SUI作用原理:恢復盆底正常解剖位置 陰道彈性纖維網得以修復,恢復到正常解剖位置避免了擠壓,牽拉尿道,使尿道角度恢復正常 盆底血供豐富,間接的使尿道括約肌得以修復進而停止漏尿或症狀減輕 私密敏感、潤滑作用原理:CO2微脈管作用,使血管重建、促進血液循環 血管活性腸肽(VIP)和神經肽Y(NPY) 表達增加,敏感度增加 血流量增加,陰道上皮細胞功能增加、陰道粘膜自分泌功能增強,潤滑度增加

中小企網頁設計
Gość

數據量度