Ostatnio hitem Internetu jest akcja jest akcja Hot16 Challenge2. Dla tych, którzy nie spotkali się z akcją tak w skrócie: Zgodnie z jej zasadami każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i nominować do tego samego zadania kolejnych wykonawców. Do tego jeszcze wpłacić pewną kwotę na podane konto na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. W akcji biorą udział i artyści i politycy oraz generalnie osoby znane z pierwszych stron gazet. Z polityków rapował min nasz Prezydent i Krown – Mikke, Kosiniak Kamysz czy minister od maseczek. Rapują i aktorzy jak Górski z Ucha Prezesa czy Wojciech Mann oraz oczywiście cała armia śpiewających od Maryli Rodowicz przez Podsiadło, Grupę MoCarta do Negrala czyli wszystkie gatunki muzyczne połączone w rapie.

Myślę, czy my biegający także nie moglibyśmy takiej akcji zrobić. Na zasadzie biegu wirtualnego: walczymy z Coronavirusem. Tutaj sprawa byłaby prosta: na konto akcji się pomaga https://www.siepomaga.pl/koronawirus każdy biorący udział wpłaca ustaloną kwotę. Jak to ma wyglądać, czy pod ogólną zbiórkę, czy utworzymy naszą własną skarbonkę na akcji jest to do ustalenia. Może to też nie być jedna, ustalona kwota tylko kto ile może od np. 10 PLN wzwyż. Szczegóły są do uzgodnienia z siepomaga.pl Co do samego biegu mamy dwie możliwości. Na początku myślałem by było to na zasadzie nominacji. Czyli ktoś kto zaczyna biegnie pierwszy ustaloną ilość kilometrów, a następnie wrzuca na portale, które zamierzają wpierać akcję ( ewentualnie pod osobną stronę) swój wynik oraz nominuje do biegu np. od do 5 osób. Może to być trochę skomplikowane, więc chyba lepiej zrobić wersję open. Ustalamy, że np. Następnie każdy kto wpłacił biegnie w okresie np. tygodnia określony dystans. My możemy to nazwać np. Run5 Challenge czy Run10 Challenge , a nawet Run21 Challenge.( w zależności, kto jaką odległość przebiegł) Ustalamy, że np. Następnie każdy kto wpłacił biegnie w okresie np. tygodnia dystans do którego się zgłosił i wrzuca swój wynik czy z endomondo czy z innej aplikacji na stronę. Kiedy okres trwania akcji się kończy podajemy jaką kwotę wpłaciliśmy oraz zamieszczamy wyniki biegów w poszczególnych dystansach.

Oczywiście to tak na szybko, ale myślę, że ktoś kto zechce podjąć się tego tematu opracuje to bardziej szczegółowo. Pytanie, czy ktoś zechce taką akcję charytatywnie przeprowadzić. Jest w tym trochę pracy, ale rzucam takie wyzwanie organizacyjnym pasjonatom oraz portalom biegowym… Jest oczywiście opcja jakiegoś wirtualnego dyplomu, medalu, ale podejrzewam, że nikt darmo się tego nie podejmie. Dlatego pozostańmy tylko przy wersji najprostszej. Ktoś się podejmie? Oto jest pytanie. Największym plusem takiego biegu byłoby to, że każdy niezależnie gdzie miszka może do akcji się przyłączyć.

Chociaż z drugiej strony najprostsza opcja: biegnę sobie np dychę wpłacam na konto albo siepomaga, albo np jednego ze szpitali walczących z koronavirusem dychę i na facebook nominuję np 4 znajomych z facebook-a. I tak by było najprościej.. Oddolna akcja bez żadnego oficjalnego uporządkowania… Jak nikt się nie odezwie to od przyszłego tygodnia może ruszę… Ciekawe kto przyjmie nominacje, bo mam już 4 do nominowania w głowie…