Na początku krótkie info ze strony jednego z najlepszych jak z różnych stron słyszałem półmaratonów w Polsce, czyli grodziskiego Słowaka: „ Drogie Biegaczki, drodzy Biegacze, Przyjaciele Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”.
14 czerwca miał się odbyć XIV Hunters Grodziski Półmaraton ”Słowaka”, ale ze względu na panującą epidemię został przełożony na rok 2021. My jako organizatorzy jesteśmy faktem tym bardzo zasmuceni, przygotowania do biegu były bardzo zaawansowane. Należy podkreśli, że Półmaraton „Słowaka” to jedna z najważniejszych imprez w Grodzisku Wielkopolskim, na którą co roku niecierpliwie czekają biegacze i mieszkańcy miasta. Grodziszczanie bardzo licznie i żywiołowo dopingują biegaczy na trasie i mecie biegu.
Dlatego aby chociaż w części poczuć atmosferę biegu proponujemy wszystkim chętnym wzięcie udziału w wirtualnym Hunters Grodziskim Półmaratonie „Słowaka” pod hasłem „OSOBNO ALE JEDNAK RAZEM”.
Proponujemy, aby w dniu 14 czerwca o godzinie 9:00 wszyscy chętni wystartowali w dowolnym miejscu na dystansie półmaratonu, zachowując oczywiście dystans społeczny. Możecie wystartować w górach, nad morzem, w lesie na swojej ulubionej trasie biegowej. Sygnał do startu da Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan podczas relacji na żywo na FB z grodziskiego Rynku punktualnie o godzinie 9:00. Będzie oczywiście odliczanie i strzał z pistoletu startowego. Pierwsze 2000 osób, które przebiegną dystans półmaratonu i przyślą do nas na adres polmaraton@grodzisk.wlkp.pl screen ekranu aplikacji biegowej, zegarka biegowego lub w inny sposób udokumentują przebiegnięcie dystansu półmaratonu otrzymają pocztą upominek – niespodziankę (prosimy również o podanie adresu do korespondencji). Potwierdzenia prosimy przysyłać do 15 czerwca do godziny 20:00. Mile widziane pisemne sprawozdania, zdjęcia, opisy trasy itp. Najciekawsze będziemy publikować na naszym profilu na FB.”

Muszę przyznać, że takie zaproszenie do mnie przemawia. Zresztą z tym półmaratonem mam jak najlepsze wspomnienia i uważam zresztą nie ja jeden że to chyba jeden z najlepszych biegów w kraju. Oczywiście nie mam pełnej skali porównania i zapewne jest trochę wcale nie gorszych, a kto wie może i lepszych biegów, ale ja osobiście w żadnym z nich nie biegłem. Co prawda nie będzie tej atmosfery co w Grodzisku, ale spróbować sobie przebiec dystans półmaratonu myślę, że jest fajną zapowiedzią na niedzielę. Jak widać organizatorzy zupełnie inaczej podbiegają do nas biegaczy jak inni organizujący biegi, którzy z zdecydowanej większości traktują nas jako tych co mają płacić. Po drugiej stronie medalu jest zwłaszcza jeden, niestety także poznański organizator, ale kto to zapewne wielu z nas się domyśla…