Będzie wnuczka sprinterka

No to czeka mnie wyzwanie. Dzisiaj zostałem dziadkiem. Wnuczka Laura przyszła, a w zasadzie przybiegła na świat ekspresowo. Koło 13 w sobotę byliśmy w szpitalu by zawieść córce rzeczy, o które prosiła. Z wiadomych przyczyn nie mogliśmy wejść do szpitala, tylko zostawiliśmy panu, który miał jej zanieść i wróciliśmy do domu. Kiedy dojechaliśmy pod dom dostaliśmy sms-a od córki: już po wszystko ok, 54 cm, 3380 wagi i 10 na 10 w skali APGAR. Muszę przyznać, że przeżyłem szok. Jak widać wnuczka to typ sprinterki od najwcześniejszych chwil. Już się cieszę na wspólne biegowe treningi. Można napisać, że wnuczka niczym sprinterka na świecie się pojawiła.

Jak zacznie siadać planuję kupić odpowiedni wózek, by móc brać na spacery biegowe. To będą treningi z wyjątkowym ekstra wspomamaganiem. Mam nadzieję, że z czasem będzie ze mną biegała. Może chociaż ktoś z rodziny. Tyle, że jeżeli to będzie też taka sprinterka, to będzie mnie przeganiała i na mecie długo na mnie czekała. No, ale zobaczymy. Na razie bardzo się cieszę z tego, że tak bez konplikacji i problemów cały poród przebiegł.  

Jest jeszcze jeden plus obecnej sytuacji. Jak pisałem ostatnio od dłuższego czasu jestem całkowicie wycięty z biegania. I muszę przyznać, ze nawet nie za bardzo mi do tej pory zależało na zmanie tego stanu rzeczy. Jakoś zdałem się na los i czekanie na to, co mi przyniesie. Teraz mając na uwadze fakt, że za parę miesięcy planuję biegać z wnuczką muszę szybko wrócić do stanu pełnej biegowej gotowości. Mam nadzieję, że uda mi się do tego czasu osiągnąć ten stan.  Wiem, że z ostrogą piętową żartować nie można, ale jak ją do tego czasu wyleczyć to jest prawdziwe wyzwanie. Mam nadzieję, że uda mi się jemu sprostać. W końcu wnuczka sprinterka to jest wyjątkowy miły obowiązek treningowo-spacerowy dla dziadka tuptającego amatora. Kiedy córka była jeszcze w wieku wózkowym to potraiłem przez pół nocy z nią przechodzić. Ciekawe czy wnuczką też będę, z tą różnicą, że nie chodził, a biegał spacerowo.

5 1 vote
Article Rating

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Robert_II
Robert_II
22 sierpnia 2020 20:52

Paweł !!! Mega Gratulację !!!! … dziadku!!! Pozdrowienia i Gratulacje dla Córki!!! i oczywiście dla Żony, bo od Niej to wszystko się zaczęło 🙂 !!!!