Czas wirusa, czas paniki

Trzeba przyznać, że obecne czasy są na swój sposób bez wątpienia wyjątkowe. Nasze pokolenie oraz te pokolenia które przyszły po nas w zasadzie nie miały do tej pory takiego czasu próby. I jak widać różnie na nas ta próba wpływa. W większości przypadków ( przynajmniej tych, z którymi ja się spotkałem) podbiegamy do problemu w miarę rozsądnie i bez zbytniej histerycznej napinki, ale oczywiście są wyjątki. Dzisiaj w sklepie widziałem gościa odzianego jak kosmita. W rękawiczkach, maseczce na twarzy goglach narciarskich na oczach i jeszcze ubrany w jakiś kombinezon. No cóż maseczka w zasadzie jest dla tych, którzy są już zarażeni i aby nie zarażali innych, a zdrowa osoba to może przede wszystkim sobie do niej napluć, zmoczyć ją i nawet się przeziębić. Szczególnie jak będzie tak ubrana i wyjdzie ze sklepu spocona czy spocony jak mysz. No cóż moda wirusowa w niektórych przypadkach rządzi.

Z kolei gdzieś na jakimś forum biegowym trwała dyskusja czy w ogóle można biegać obecnie. Czy bieganie samotne jest bezpieczne i zdrowe. I sporo było osób, które twierdziły, że w zasadzie nie powinniśmy się ruszać z domu i nawet samotne bieganie jest niebezpieczne. Odpowiem krótko: wirus to nie ptak, który siedzi na drzewie czy lampie i tylko wypatruje osób przechodzących pod nimi, by na nie swoimi zarazkami nasr.ć. Do tego by się zarazić potrzebny jest bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. I jeżeli biegamy sobie spokojnie bocznymi dróżkami, nie narażając się na pogadanki czy przytulania z obcymi osobami to raczej nic nam nie grozi.  Bo raczej trudno wyobrazić sobie sytuację, że akurat po tej dróżce gdzie biegniemy gdzieś do pół godziny wcześniej ( podobno tyle utrzymują się lewitując w powietrzu)  szedł ktoś zarażony i unoszące się w powietrzu zarazki na nas wylądują.

Zresztą tak na marginesie nie mamy raczej w kraju aż tylu osób zarażonych, aby groził nam atak koronawirusami z każdej strony. Dlatego jeżeli biegamy sobie samotnie unikając zbiorowisk ludzkich, to raczej nic nam nie powinno grozić. No, ale zawsze jeszcze jest przeznaczenie i to co nam jest pisane. Jak mamy się zarazić to i tak się zarazimy, a jak nie to nie.

0 0 vote
Article Rating

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments