Trzeba przyznać, że kalendarz biegowy zaczyna być bardzo zapełniony. Tylko w najbliższy bardzo długi weekend, która zaczyna się dzisiaj, a kończy w przyszłą niedzielę naliczyłem nie licząc dwóch sobót parkrun czyli w tę sobotę 62, a w najbliższą 63 (dochodzi nam Swarzędz pod Poznaniem) dodatkowo jeszcze 128 płatnych propozycji biegowym w pełnym zakresie dystansowym od mili począwszy do 12 godzinnego biegu czy też 100 mil (161 kilometrów) skończywszy. Oczywiście do tego cała plejada tradycyjnych piątek, dziesiątek, półmaratonów czy maratonów. Nic tylko biegać.

Tyle tytułem wstępu, ja jednak dzisiaj chciałem się zatrzymać na dwóch naszych lokalnych podpoznańskich propozycjach biegowych.

Pierwsza odbędzie się drugiego czerwca w Swarzędzu. Jest to już niemal tradycyjny, bo odbywający się ósmy raz, ale pierwszy raz połączony będzie z biegiem rodzinnym. Jak napisałem będą to dwa tuptajace wydarzenia: bieg na dystansie 10 kilometrów w wersji tradycyjnej oraz 1,2 kilometra w wersji rodzinnej, pod flagą jednoznacznie kojarzącej się z motoryzacją firmy Szpot. Dodatkowym smaczkiem jest właśnie samochód – Suzuki Celeiro, który będzie rozlosowany wśród wszystkich uczestników biegu. Biegłem już w Swarzędzu i muszę przyznać, ze fajna, szybka atestowana trasa, do tego pełna kultura organizacyjna, więc można napisać: bieg warty pobiegania. Ciekawostką jest klasyfikacja wersji rodzinnej: najliczniejsza rodzina, nastraszy uczestnik i najmłodszy uczestnik. Muszę przyznać, że Szpot rozwija swoją biegową propozycję.

Drugą ciekawą propozycję biegową ma do zaoferowania Luboński Klub Biegacza,który zaprasza do Biegu na Powitanie Lata.
Trasa biegu to 10 km czystego trailu po malowniczych terenach nadwarciańskich oraz urokliwych zakątkach Lasku Majońskiego w Luboniu. Na trasie będzie też na Was przeprawa przez poligon Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. To jedyna okazja, by odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Dla trzech najszybszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowaliśmy wartościowe nagrody.
Po biegu będzie czekał na Was również pyszny bufet Koszt udziału w Biegu to jedyne 30 zł
Zapraszamy na stronę zapisów:

Data: 9. czerwca 2019, godz. 9.00 Miejsce: Stadion Miejski w Luboniu, ul. Rzeczna 2. Nie może Was zabraknąć!

Niestety będąc zapisany na Szpota, oraz mając 8 i 9 czerwca pod względem zawodowym bardzo obciążony nie mogę wziąć udziału w lubońskim wydarzeniu, chociaż bardzo tego żałuję.