Muszę przyznać, że czasem zdarza mi się zerknąć w różne mniej lub bardziej profesjonalne diety, które wg ich autorów wprowadzają nas na autostradę czy do odchudzania czy nawet lepszej mocy biegowej. Różne taki koktajle super potrawy, które wyzwalają w nas odpowiednią moc y pomagają w naturalnym odchudzaniu… Jak napisałem zdarza mi się na nich na chwilę zatrzymać oko, nawet przeanalizować… i na tym koniec. Zaraz wracam do własnej, jakże sprawdzonej drogi.

Oczywiście zgadzam się z jednym… Jeżeli chcemy schudnąć, trzymać odpowiednią wagę ciała czy zbudować w sobie moc biegową czy inną, to musimy trochę inaczej niż standardowo jeść. Są potrawy, które nam podchodzą, jak i są takie, które nam szkodzą. A tej informacji w żadnej uniwersalnej diecie nie znajdziemy. Są oczywiście osoby, które w takiego ogólnej diecie odnajdą własna, odpowiednią drogę. Ale mogą się zdarzyć i takie, którym taka droga w najlepszym przypadku wcale nie pomoże. Dlatego zanim oddamy się całkowicie danej diecie sprawdźmy jak jej składniki wpływają na nasz organizm. A kiedy okaże się, że to nie jest jednak nasz droga, to nie poddawajmy się, ale drogą sprawdzenia i analizy poszukajmy własną. Nie jest to proste i wymaga sporych wyrzeczeń i wytrzymałości, ale jak już tą drogę znajdziemy, to pójście nią to będzie sama przyjemność. A jaka jest frajda w tym, że staniesz przed lustrem i powiesz sobie: to moja własna droga, sam ją znalazłem i opracowałem. To jest już bezcenne.

Dlatego jak ktoś chce oczywiście może jak najbardziej korzystać z mądrych rad dotyczących zarówno odżywania, jak i samego biegania. Pełen szacunek i uznanie za wytrwałość i podziw z osiągniętych rezultatów. Można napisać, że z radami jest łatwiej i pewniej. Z drugiej strony jak działamy wg swojego widzimisię, to zawsze dopasowujemy zarówno dietę, jak i formę treningu do naszych możliwości. Oczywiście, kiedy zaczyna odchudzanie czy bieganie od zera, a ma wątpliwości do swojej drogi, lepiej niech podaży czyjąś, a potem tylko ja modyfikuje do swoich możliwości.

I tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia jaką drogę obierzecie. Jeżeli będziecie wytrwali i z uporem tak działali to sukces będzie wam przypisany. I tak naprawdę każdej osobie tego sukcesu życzę. Dlatego jedz, pij i biegaj zgodnie z własną czy też zewnętrzną, byle rozsądną wizją, a życie będzie weselsze…