Wiosenne bieganie zimową porą

Niby jeszcze mamy środkowy, więc wydaje się, że najzimniejszy miesiąc zimy, a przez co całego roku, a pogoda zrobiła się nam iście wiosenna. Słoneczko, temperatura w dzień na poziomie 10 plus, więc nic tylko na ogrzewaniu oszczędzać…ale nie tylko. W taką piękną wiosenna pogodę, kiedy wrócimy po pracy do domu, to aż grzech, wstyd ( kto jakie określenie woli) w domu siedzieć.

A kiedy w taką piękną pogodę wychodzimy nasze kilometry tuptać, to aż serce, dusza oraz rozum w jednym radosnym rytmie się połączone. Powiedzmy sobie w porze zimnej zimy, to zwykle przynajmniej jedna trzecia wymienionego powyżej tercetu naszej woli zgłasza przeciwko takiemu bieganiu protest. Oczywiście zwykle jest to rozum, ale zarówno serce, jak i dusza potrafią w większości przypadków przekonać rozum do biegania. Gorzej, jeżeli za bieganiem przemawia tylko serce lub tylko dusza ( powiedzmy sobie szczerze, serce jest zawsze za), ale to rozum ma jest nas zwykle siłą przewodnią i to on jak nam powie nie, to trudno reszcie jego logiczne argumenty obalić. No, ale zawsze można próbować. Podobnie jest także w środku upalnego lata. W takich ekstremalnych, biegowych przypadkach zawsze nasz rozum jakieś logiczne veto postawić może przeciwko całej reszcie trudno odpowiednie kontrargumenty znaleźć i jeżeli nie pobiegamy na zasadzie: „pieprzyć logikę, pasja ponad nią”, to mogą wystąpić klasyczne tup-kłopoty.

No, ale kiedy przybiega taka pogoda, jaka ostatnio na dworze nam panuje, to aż cała dusza raduje. Wracamy do domu, na dworze ciepło i przyjemnie, to nawet w czterech ścianach się nie chce siedzieć. Od razu się przebrać i radośnie swoje kilometry robić. W taką pogodę jest czas, kiedy nasz akumulator biegowej pasji w pełna się ładuje i potem będzie nas mógł pociągnąć, przez te trochę gorsze dni. Dlatego przebijając klasyka można napisać:” hej kto biegacz ten na trasę, kilometry śmiało rób, takim hasłem cnej podniety nasza pasja płonie znów…” Myślę, że chyba każdy odkrył tekst źródłowy mojej przeróbki.

0 0 vote
Article Rating

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments