Jednym z największych przebojów viralowych branży motoryzacyjnej ostatniego roku okazała się prosta reklama nowego modelu Volkswagen Tiguan promująca jego funkcję Trailer Assist czyli Asystent manewrowania z przyczepą. Film opiera się na prostym zabiegu komediowym – pokazaniu śmiejących się do rozpuku koni, które obserwują rozpaczliwe manewry parkingowe pewnego kierowcy z przyczepką, który najwyraźniej nie posiada żadnego wsparcia w swoim autku. Gdy na parking przed stadniną wjeżdża nowy Volkswagen Tiguan wszystkie konie milkną z wrażenia 😉

Spot pt. Volkswagen Tiguan ad: Laughing Horses pojawił się w sieci już pół roku temu, najpierw w Niemczech, a później także w innych krajach europejskich i do dziś zgromadził już ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube oraz ponad 700 tysięcy wyświetleń na Facebooku.

Reklama była przygotowana głównie z myślą o internecie, ale po sukcesie viralowym VW zdecydował się emitować ją również w TV. Reklamę przygotowała niemiecka agencja Grabarz & Partner z Hamburga – co ciekawe początkowo VW miał obawy, że spot może być źle odebrany w kontekście niedawnej afery Dieselgate, ale po pozytywnych wynikach badań konceptu reklamy film dostał zielone światło. Poniżej możecie zobaczyć także film „making of” pokazujący kulisy produkcji spotu.