Dzisiaj trochę kontynuuję wczorajszy wpis. Z tą jednak różnicą, że

chciałbym się zatrzymać na jednym jak to możemy określić „wycinków” obecnych czasów, które wspierają i są przyjazne osobom aktywnym. Dla każdej chyba, w każdym razie tradycyjnie spoglądającej na życie osoby najważniejsze są takie dwa główne obszary naszego życia: rodzina i praca. I właśnie na tym drugim elemencie stanowiącym jedną z podstaw naszego życia chciałbym się teraz zatrzymać.

Obecnie wielu pracodawców patrzy trochę szczerzej na swoich pracowników, niż to było jeszcze te naście o dziesiąt już nie wspomniawszy lat temu. Obecnie pracodawcy chcą budować zasady w pracy oparte ( może i czasem surowe) ale rodzinne zasady. W końcu w pracy każda osoba, która ma szczęście posiadać jakieś mniej lub bardziej stałe zatrudnienie spędza zdecydowaną większość swojego nieśpiącego życia. Dlatego też pracodawcy starają się integrować swoich pracowników, zarówno przez różnego rodzaju spotkania integracyjne, jak i indywidualnie wychodząc naprzeciw ich pasją i nawet jeżeli ich nie wspierać podczas ich realizacji, to z pewnością nie robiąc nic przeciw. Nawet czasem pogadać po jakimś starcie co było, jak było i okazując przyjazne zainteresowanie różnym formą hobby swoich pracowników.

Oczywiście są i takie firmy, które mocno są zaangażowane we wspieraniu swoich biegających pracowników. Bardzo ciekawy projekt został stworzony w 2015 przez Fundację Maraton Warszawski:

„Firma Przyjazna Bieganiu” to program, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i dobrych praktyk w zakresie wspierania pracowników w realizacji ich sportowych pasji. Dziś już nikogo nie trzeba do tego przekonywać, że sport oddziałuje pozytywnie na wszystkie sfery naszego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Wiedzą o tym pracodawcy, którzy chętnie angażują się w rozmaite przedsięwzięcia o charakterze sportowym, dbając o zdrowie swoich pracowników. Program powstał z myślą o wszystkich pracodawcach. Zarówno tych dużych i średnich, jak i niewielkich. Uznając, że wielu z Was już biega (nieważne – rekreacyjnie czy bardziej „na poważnie”), postanowiliśmy namówić Was do biegania… z nami. W tym roku, w ramach programu „Firma Przyjazna Bieganiu”, zapraszamy Was do rywalizacji podczas PZU Maratonu Warszawskiego oraz biegów towarzyszących, jak sztafeta maratońska, bieg na 5km i biegi dla dzieci. Od 2016 roku „zabawa” zacznie się już na całego i obejmować będzie starty we wszystkich zawodach Fundacji „Maraton Warszawski”. Firmy biorące udział w programie będą rywalizować w trzech kategoriach: Najbardziej Rozbiegana Firma, Najszybsza Firma oraz w kategorii specjalnej Firma Przyjazna Bieganiu . Firmy, których reprezentacje staną na podium, otrzymają biegowe Gepardy – nagrody będące symbolem szybkości, waleczności i determinacji, których sportowcowi nie może zabraknąć.

GEPARD w kategorii specjalnej – Firma Przyjazna Bieganiu – trafi do firmy, która – zdaniem powołanej w tym celu kapituły – w bieżącym roku stworzyła swoim biegającym pracownikom najlepsze warunki do rozwijania ich sportowych zainteresowań. Ogłoszenie i dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach nastąpi na scenie głównej PZU Maratonu Warszawskiego.
Krok 1. Firma, która chce wziąć udział w Programie, wyznacza koordynatora. Jeżeli to Ty nim jesteś, zarejestruj firmę na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com. Po weryfikacji Twojego zgłoszenia na podany przez Ciebie adres e-mail (w ciągu 48h) przyjdzie wiadomość o przyjęciu firmy do programu.

Krok 2. Czas stworzyć firmową reprezentację. Po zalogowaniu na swoim profilu z list startowych poszczególnych biegów możesz wybrać skład swojej drużyny (pracownicy i ich dzieci). Twój panel rejestracyjny pozostaje aktywny aż do 17 września i do tego czasu będziesz mógł na bieżąco uzupełniać listę zawodników.

Krok 3. Na profilu każdego zgłoszonego do reprezentacji biegacza pojawia się prośba o zaakceptowanie zgłoszenia (informację otrzyma także e-mailem). Po potwierdzeniu – biegacz staje się oficjalnie członkiem firmowej reprezentacji.

Krok 4. Jeżeli jako pracodawca chcesz zdobyć tytuł Firma Przyjazna Bieganiu , wypełnij specjalny formularz zgłoszeniowy dostępny na Twoim profilu.

Proste? Zatem…czas start!

Rejestracja firm w programie „Firma Przyjazna Bieganiu” jest bezpłatna.
Do reprezentacji Firma może dodawać tylko tych uczestników, którzy mają już nadane numery startowe (dokonali opłaty startowej).”

Kiedy wszedłem na listę firm, która znajduje się na stronie Fundacji: http://firmaprzyjaznabieganiu.pl/lista-firm-przyjaznych-bieganiu/#/ to muszę przyznać, że lista zarejestrowanych firm robi wrażenie. Nic tylko przyklasnąć takim pomysłom. Ciekawe czy w innych miastach także tworzone są projekty stanowiące dodatkowy plus dla biegaczy reprezentujących daną firmę.